Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slovo předsedy klubu Lubomíra Pintéra: Naše mládežnická mužstva jsou výkladní skříní klubu

11. 12. 2017

Rád bych vás seznámil s činností klubu SK Planá v letošním soutěžním ročníku.

 

Náš oddíl kopané má v současné sezóně ve fotbalových soutěžích čtyři družstva. Družstva mužů a hráčů nad 35 let reprezentují náš klub v krajských soutěžích. V mládežnických kategoriích soutěží dvě naše družstva, a to mladší přípravka a starší přípravka, jež hrají okresní soutěže. Výsledky našich družstev nám v letošním roce přinášejí hodně radosti. Družstvo mužů letos po podzimu skončilo na solidním 9. místě, když na čtvrté místo v tabulce ztrácí pouhý bod. Letos hrajeme ve skupině ,,A", která je daleko těžší, než skupina ,,B", kde jsme hráli v loňské sezóně. Nastupujeme proti okresním městům, jako např. Strakonicím, Prachaticím. Naši hráči se se soutěží vyrovnali se ctí, a patří jim za to velký dík. Dá se říci, že si před našim mužstvem nikdo není jistý a soupeři již o nás dobře ví. Vždyť např. výhra ve Strakonicích 3:1, jež zcela nedávno hrály divizi a 3. ligu, asi vstoupí do historie našeho klubu. Dále muži áčka postoupili v poháru do semifinále, kde na ně čekají Vodňany, rovněž mužstvo s bohatou historií z vyšších soutěží.

 

Družstvo mužů nad 35 let hraje krajskou soutěž pravidelně, a to se střídavými úspěchy. Jsme rádi, že se hoši scházejí, jen bychom potřebovali rozšířit kádr, to je výzva do další sezóny.

 

Naše mládežnická mužstva jsou v současné době asi výkladní skříní našeho klubu. Mladší přípravka všechna svá utkání vyhrála a vévodí tabulce soutěže. Starší přípravka se letos pohybuje v půlce tabulky a proti loňské sezóně má na svém kontě daleko více příležitostí k radosti po utkání. Radost našich dětí z vítězství je impulzem pro další práci s mládeží, jak trenérů, tak vedení oddílu. Trochu nás limituje situace s počtem dětí, já ale doufám, že se nám povede po dostavění lávky do Rožnova přivést další děti z města. Taky by to chtělo v Plané nastartovat nějakou populační vlnu, to by byl přínos do budoucna...

 

Naši členové se rovněž podíleji na životě obce, pomáhají s organizováním soutěží a akcí pro děti, a věřím, že to tak bude i v budoucnu, a ještě ve větší míře.

 

Na závěr bych chtěl poděkovat všem, kteří se na reprezentaci naší obce podílejí, ať  už hráčům, trenérům i vedení klubu. Dík patří i rodičům, kteří nezištně pomáhají s dopravou a servisem kolem zápasů, a největší dík patří vedení naší obce, bez jejíž pomoci by jsme mohli těžko působit na takové úrovni, jako je tomu v současnosti. Věřím, že naše mládež bude budoucnost naší obce.

 

Ještě jednou všem děkujeme za podporu.

 

Za klub SK Planá předseda L. Pintér.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář