Brankářská posila Kamil Hajdušek: Líbí se mi tréninková účast a celkové pojetí tréninků

K fotbalu se vracíš téměř po pěti letech. Co to, že ses rozhodl oprášit rukavice?

Popravdě ani nevím, proč zrovna teď. Nějak se to sešlo. Těch necelých pět let jsem dělal vše pro rodinu a práci. Vyplatilo se, s manželkou máme ročního kluka a práce se rozběhla tak dobře, že jsem to ani sám nečekal.

 A co to, ze zrovna v Plané?

Připomíná mi to můj mateřský klub SK Otava Katovice v tom, že v Plané také chtějí dělat fotbal srdcem a lákat hráče na atmosféru, servis a zázemí. Nejde tu o peníze, jde tu o radost z fotbalu. Osobní výhodou je to, že bydlím hned vedle u stadionu Dynama a chystáme stavět dům v Homolích.

Fotbalové vybavení si ještě doma ve skříni našel, nebo sis musel koupit vše nové?

Ještě jsem vybavení měl, ale na Vánoce jsem si udělal radost a objednal si nové věci, abych nedělal ostudu v kabině.

Co od působení v Plané čekáš?

Já především děkuji za to, že mě trenér Honza Pintér přijal do týmu a dal mi možnost být součástí. Mojí prioritou je nadále rodina s prací. Fotbal je sice na třetí koleji, ale o to víc se budu těšit na každý trénink a zápas. I když jsem tu jen krátce, tak si myslím, že by měl klub cílit na postup. Přístup lidí v klubu a zázemí tomu nasvědčuje.

Vládcem místní brány je dlouho Kuba Hotový, velká opora týmu. Jak jste si sedli a jak ho hodnotíš?

Hoty je skvělej. Na I.A nadstandardní brankář, za mě by se neztratil ani v divizi. Je to stále jednička. Co chcete víc, než kluka, který má skvělou tréninkovou docházku, výkony a ještě může chytat dalších 10 let? Amatérský fotbal si takových hráčů musí vážit.

Budete mít zápasy nějak rozdělené?

Tohle vyplyne ze situace v týmu. Nejsem tu pro to, abych odchytal každý zápas. To bych ani nechtěl, fotbal je týmový sport a moje role je vypomoci týmu v situacích, kdy to bude potřeba. Na podzim Hoty dostal jen 11 gólů ve 13 zápasech, to je skvělá vizitka pro něj i celý mančaft.

Další profesi kondiční kouč do týmu… Můžeme čekat, že si s Kodrym budete po zápase dávat klobásy a pivo, nebo nám teď klesne odbyt?

Klobásu nemusím, radši burger (smích). No a od piva si dávám teď pauzu, ale nějaký peníze vždycky rád nechám v hospodě, ať jen vzkvétá (smích).

Jak vidíš profesním okem připravenost týmu na jaro?

Zatím nemohu moc hodnotit po jednom zápase proti favoritovi z Olešníka. Co se mi ale líbí, je tréninková účast a celkové pojetí tréninků. To je kvalitou daleko výše než na I.A. Velkou výhodou je pro mě Daniel Kerl, který často chodí a tvoří brankářské tréninky nebo rozcvičky. Klobouk dolů před ním.

Jak se na tréninkách cítíš? Ukázalo se, že chytání se nezapomíná?

Fyzicky daleko lépe než před pěti lety. Technicky je to horší, už si zvykám, že to lepší nebude a ze svého stropu už se jen posouvám dolů. Hlava si ale situace na hřišti pamatuje moc dobře a to je nejdůležitější.