Byla to jedna velká jízda, hodnotí úspěšný podzim spokojený trenér Honza Pintér

HODNOCENÍ TRENÉRA JANA PINTÉRA:

„Podzimní část sezóny 2023 se mi samozřejmě hodnotí s úsměvem na rtech. Na sobotní dokopné jsme to dávali dohromady se všemi pamětníky a jedná se o historicky nejúspěšnější rok v 85leté historii klubu, což už má nějakou váhu.

Před podzimní částí jsme měli přibližně pět týdnů přípravy, která byla vcelku povedená a kde jsme odehráli těžké zápasy s Olešníkem a Dačicemi. Do sezóny jsme tudíž vstupovali optimisticky naladěni. Bohužel jsme po třech kolech měli jeden bod a krčili se tak na předposledním místě tabulky. Trošku nás asi přibrzdilo vyrovnání v 91. minutě v utkání se Sousedovicemi, jsem přesvědčen, že kdybychom toto první utkání dotáhli do vítězného konce, tak jsme od začátku šlapali jako posledních 10 zápasů. Možná na nás padla nějaká deka a ta vyvrcholila mizerným domácím výkonem proti Čkyni ve třetím kole, kdy pak koukáme do tabulky a jsme na padáka.

Pak se to ale zlomilo výhrou v Kameňáku a dalších devět kol jsme jeli jako mašina. Navíc nás v půlce sezóny posílil Svoby, který se stal lídrem na hřišti a jeho bojovnost a neutuchající chuť jít za vítězstvím strhla všechny kolem! Za celý podzim jsme dostali pouze 11 branek, kdy v prvních třech kolech jsme jich obdrželi 6 a v následujících deseti zápasech pouze 5 a Kuba Hotový v nich vychytal 6x čisté konto. 

V brance jsme měli celou sezónu, kromě jednoho výpadku se Čkyní, velkou oporu v Kubovi Hotovém, který nás kolikrát podržel a na řadě našich výher má lví podíl. Kuba měl nejstabilnější výkonnost a na hřišti patřil svými výkony k lídrům a strůjcům naší úspěšné půlsezóny. Jak sem zmiňoval výše, udržel 6 čistých kont a je v tomto ohledu nejlepším brankářem soutěže společně se Zdeňkem Vojtíškem ze Strunkovic, který také 6x neinkasoval.

Základem každého úspěšného týmu je především kvalitní defenziva, kde hráli prim naši stopeři Šejvi a Címa. Na pravém beku odehrál skoro celou sezónu Ondra Hotový, vlevo začal Peši, který se pak zranil a trošku jsme tam na tom postu rotovali – zkoušeli jsme tam Petra Pajerského, zahrál si tam Tomáš Plojhar i Luky Janák. Kdykoliv bylo třeba, nastoupil vzadu nebo v záloze Pítrs a jeho zkušenosti se nám vždycky hodily.

Do zálohy jsme měli celý podzim mrak variant a kolikrát bylo těžké zvolit základní sestavu. Nejvíce minut ze záložníků odehráli Kořen, Luky a Cardič, dále je vždy vhodně a skvěle doplňovali Láca, Loupák, Plojhy a od poloviny sezóny nevynechal Svoby ani minutu. Dále jsme mohli počítat s Jindrou a Jánym, kteří toho tolik neodehráli, ale kdykoliv nastoupili, byli platnými členy týmu! Do 3 zápasů naskočil i Lexič.

V útoku byl největší stálici Peťa Šteyer, který nastoupil k 11 zápasům a stal se se sedmi brankami nejlepším střelcem týmu. Dále do útoku naskakoval Peťa Pajerský a v několika zápasech pomohl i Lengy. Do vítězného zápasu ve Vimperku naskočili i dva naši dorostenci Vojta Štika a Mára Petrášek.

Tou klíčovou kostrou týmu byla osa – Kuba Hotový , stopeři Šejvi s Címou, v záloze Svoby, Kořen a Cardič, na hrotu Štája! Nicméně každý z kluků, který kdy nastoupil, byl důležitým článkem v té úspěšné skládačce, díky čemuž jsme se dostali na třetí místo. Jak sem již zmínil, po třech kolech jsme byli předposlední a zrovna 7. 9. 2023 běžel pořad o našem v klubu na ČT4, kde jsem říkal, že chceme hrát mezi třetím až pátým místem. Lidi se mi tu dobu smáli a mysleli si, že jsem asi spadnul z Marsu. Za 10 týdnů je všechno jinak a my na té bedně jsme!

V létě jsme doplnili kádr o nové hráče – Jindra Klíma, Luky Janák a Kryštof Šejvar. Po zápase s Kaplicí dorazil i Pavel Svoboda, všichni kluci skvěle zapadli a podzim 2023 byla jedna velká jízda s úžasným týmem, skvělou partou v kabině a to vše se odrazilo hlavně na výborných výsledkách na hřišti! Osobně bych chtěl od srdce poděkovat všem hráčům, jak krásný podzim jsme spolu prožili a také hlavně svým kamarádům Julovi, Novasovi a Marťasovi za jejich pomoc s vedením týmu!“

NEJVÍCE ODEHRANÝCH MINUT:

Jakub Hotový 1212
Dominik Kořínek 1188
Ondřej Hotový 1080

NEJLEPŠÍ STŘELCI:

Petr Šteyer 7
Jirka Carda 4
Dominik Kořínek 3
Lubor Kitzler, Martin Cimerhanzl, Pavel Svoboda 2
Kryštof Šejvar, Ondřej Jánošík, Lukáš Janák, Tomáš Pintér, Jindřich Klíma, Petr Pajerký 1

ŽLUTÉ KARTY:

Jirka Carda, Petr Pajerský 4
Ondra Hotový 3

ČERVENÉ KARTY:
Jaroslav Lacko 1

TRÉNINKOVÁ DOCHÁZKA: 
Ondřej Hotový 100 %
Jakub Hotový 98 %
Dominik Kořínek 86 %