Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hodnocení: Jak vypadala sezóna pětatřicítky?

5. 7. 2012

 

Na jaře 2012 zahájila činnost plánská pětatřicítka, po zhruba pětileté pauze. Musím konstatovat, že s nečekaně dobrými výsledky, vzhledem k tomu, že několik hráčů ještě pamatuje papírovou tříkorunu.

1. kolo: SK Planá - Velenice 5:7

Hned první zápas s Velenicemi byl odložen kvůli dešťům, dohrával se v červnu a v něm plánští plejeři podlehli doma 5:7, když ještě zhruba 15 minut před koncem vedli 5:2!! Střelecky u nás dominovali, tak jako po celou sezónu, Víťa s Romanem Tibitanzlů. Bohužel obrana nastoupila oslabena, a v závěru nestačila na běhavé hostující útočníky.

2. kolo: SK Planá - Nové Hrady 7:0

Druhý zápas s N. Hrady se tedy hrál jako první, a v něm veteráni Plané dali zapomenout na bídné výkony modrého baletu, neboli áčka SK Planá. Zvítězili 7:0 a naznačili své možnosti. Nebylo možno si nevšimnout závistivých pohledů několika přítomných členů modrého baletu.

3.kolo: Dobrá Voda - SK Planá 1:4

Třetí zápas jsme odehráli na Dobré Vodě. Díky májce, která se na Dobré Vodě slaví na hřišti, sledovalo zápas v trvalém dešti několik set(!!!) diváků. Před divizní návštěvou jsme se vypjali k výbornému výkonu a znechutili domácím májový večer. Po vítězství 4:1 jsme se přesunuli v dobré náladě na májku do Plané, kde jsme u Berty popíjeli o tři koruny dražší pivo, než na Dobré Vodě. Je ale fakt, že ne každá hospoda je vybavena cenným historickým nábytkem jako Bertova. Luxus holt není zadarmo.

4. kolo: SK Planá - Akra 5:4

V dalším zápase jsme doma přivítali Akru. Přestože hosté byli po celý zápas lepším týmem, zvítězili jsme 5:4. Po poločase 4:1 jsme v závěru byli Rudovi Fialů vděční za závěrečný hvizd, a brali další tři body, za těsné a vydřené vítězství.

5. kolo: Nová Ves - SK Planá 4:6

Následující utkání jsme odehráli v Nové Vsi. Podstatně mladší soupeř nestačil na tradiční chytrost plánských hráčů a podlehnul lídrovi tabulky 4:6, když v závěru mocně stahoval čtyřgólový náskok hostů. V době naší největší krize se konečně naštval Víťa Brejžek a zarazil do domácí rakve šestý a poslední hřebíček. Závěry posledních utkání naznačily, že s naší kondicí nebude všechno v pořádku. Přesto jsme ale tréninkovou přípravu celkem jednomyslně zavrhli jako určitý projev zbabělosti.

6. kolo: SK Planá - Nemanice 1:6
 Poté jsme doma nastoupili proti Nemanicím. Tento zápas jen potvrdil správnou myšlenku, že trénovat je zbytečné. Utkání jsem se z pracovních důvodů nezúčastnil. Všichni přítomní mi ale po zápase potvrdili, že i kdyby se trénovalo každý den, nebylo by nám to s Nemanicemi nic platné. Porážka 1:6 hovoří za vše. Po zápase byl spokojen pouze Luboš Gireth, který nastoupil za hosty, zatímco za nás nastoupili dva nováčkové, plni chuti do hry. Po zápase měli po chuti všichni, a nejen z výkonů obou nováčků. Od té doby je už nikdo neviděl.
Pak přišla na řadu již zmiňovaná dohrávka s Velenicemi, opustili jsme první místo v tabulce, a začali uvažovat o změnách.

Následovaly předehrávky prvních dvou podzimních kol. 

7. kolo: Velenice - SK Planá 4:5

Nejprve jsme v tropickém vedru cestovali do Velenic. Odjíždělo se bez gólmana Houpyho a již na srazu v Plané někteří hráči přesvědčovali zbytek mužstva, že kontumace by byla řešením. Vzhledem k tomu, že Fabi si nehodlal ještě více kazit již tak dost pošramocenou pověst a raději se vymluvil na zaneprázdněnost, hlásil se do brány Patrik Křemen. Po prvních dvou gólech v naší síti to vypadalo na pěkný debakl. Všem bylo jasné, že hru našeho brankáře by lépe nahradila stojící popelnice. Podařilo se nám vstřelit do šatny branku naděje. Hned z kraje druhé půle jsme ale inkasovali potřetí a někteří naši hráči volali v 50. minutě na rozhodčího, ať pískne konec. To byl ale krutý omyl. Víťa s Romanem najednou zjistili, že když se rozběhnou, tak se dostanou až do vápna soupeře a že odsud se dá branka vstřelit snadněji, než z půlky hřiště. Tak jim nasázeli rovnou čtyři, a my dokonale otočili zápas. Deset minut před koncem zabojoval domácí sudí, a písknul na nás penaltu po ,,brutálním" zákroku Petrlíka. Domácí snížili na 4:5 a začalo peklo. Přeskupili jsme síly, protože Roman Tibitanzl se slovy: "Teď musíme hlavně bránit" odešel ze hřiště. Náš trenér zareagoval velmi dobře a začali jsme hrát na tři levé beky a nikoho v útoku. To přineslo své ovoce. Ubránili jsme jejich nejlepšího hráče a zápas dovedli k nečekanému vítězství. Stínem utkání byl likvidační zákrok Petrlíka na vlastního brankáře, kdy mu dal nekřesťanským kopancem do hlavy najevo, co si o jeho výkonu v prvním poločase myslí. Nutno dodat, že výkon Patrika šel ve druhé půli hodně nahoru a poté co jsme ho po zákroku Petrlíka vzkřísili už prakticky neudělal chybu. Pak jsme odjeli domů k Bertovi a do pozdních nočních hodin slavili tři body.

8. kolo: Nové Hrady - Planá 3:1

Poslední utkání jsme odehráli v Nových Hradech. Zase jsme měli potíže se sestavou a cestovali v 11 lidech. Někteří naši hráči asi neví, že sezóna nekončí tím, že vstřelí gól, a že se skládá z více zápasů než ze tří. Průběh zápasu naznačoval, že bychom body mohli odvézt. Inkasovali jsme ale v první půli opět dvě branky, a neproměnili několik jasných gólovek. Zlým mužem se opět stal Péťa Petrlík, po jeho kriminálním zákroku se na nás opět kopala penalta. Do druhé půle jsme nasadili Romana Fialu do útoku a to se ukázalo jako správný tah. Bohužel on i Víťa nechávali vyniknout domácího brankáře a s úsměvem na tváři zahazovali jednu šanci za druhou. To vše za stavu 2:1 pro domácí. Po třetím gólu v naší síti už se zápas jenom dohrával. Na Hradech jsme dopadli jako modrý balet, jenom tentokrát domácí nepekli prase, a my jeli domů s prázdnou. Následovala též dokopná, ale i účast na dokopné byla chabá. 

Skončili jsme po jarní části na druhém místě s 15 body, ale některé zápasy chybí, takže zatím nevíme, na čem jsme. Po několikaleté pauze se sezóna jeví zatím jako úspěšná, ale myslím, že mohla být ještě úspěšnější. Do odvet musíme asi posílit a hlavně zlepšit docházku. Rovněž organizace mužstva by měla být v jedněch rukách, někdy v tom byl chaos.

Našimi tahouny byli hlavně naši útočníci Víťa s Romanem, vzadu Houpy s Fialou a Honzou Hesů, Petrlík se v obraně dobře zabydlel a až ze své hry odstraní brutalitu, stane se oporou. V záloze nás drželi tradiční bojovníci Máca se železným Lubošem Girethem, na lajnách Michal Hošna a Venca Welser. Další hráči střídali dobré okamžiky se špatnými, všichni ale poctivě bojovali a to je nejdůležitější. Fudži pokud byl zdravý, byl velkou oporou. Kdyby si připlatil nadstandard na lepší kyčel, určitě by hrál ještě lépe. Láďa Balogh jako každou sezónu po jednom odehraném utkání utrpěl zranění, a na klandru se věnoval již pouze fotbalové teorii. 


Věřme, že elán starým pánům vydrží i do dalších sezón.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář