Jdi na obsah Jdi na menu
 


Horní Stropnice - Planá 2:1 - Mizerný výkon nemohl přinést nic jiného, než další prohru

14. 4. 2012

Horní Stropnice - Planá 2:1 (0:0)

Branka: 70. Turek

Sestava: Fabián - Tyl (85. Ira), Křemen, Sodomka, Lepieš - Adámek, Beran, Pintér, Mavrodiev - Balogh (70. Mynář) , Brejžek (60. Turek).

_________________________________________________________________________

Stropnické vystřízlivění. Po výhře nad Temelínem Plánští věřili, že debakl z Olešnice je zapomenut a znovu se vracíme na vítěznou vlnu. Jenomže ani ve druhém venkovním zápase se nedařilo. A to nic. První poločas mnoho fotbalové krásy nenabídl, šancí bylo poskrovnu. V nejnadějnější pozici se za hosty ocitl Pítrs poté, co ho našel zpětnou přihrávkou Víťa, ale starosta se zakončením váhal, rána byla zblokována. Domácí byli následně lepším týmem, Planá nedokázala udržet míč a Stropničtí mohli litovat, že po prvním 45 minutách nevedli. Zasloužil se o to výborným zákrokem i Fabi, když vyrazil reflexivně ránu z bezprostřední blízkosti na břevno.

Bohužel ve druhé půli se hra Plané nezlepšila. Tentokrát se nedařily ani standardky, které patří k obávaným zbraním modrého baletu. A tak přišel trest. Domácí záložník využil prostoru, natáhl ke střele a perfektně trefený balón zaplul do růžku Fabiho brány. A za necelých pět minut už to bylo o dvě branky. Přečíslení vyřešili domácí na jedničku a Hanzal do prázdné brány zavěsil po nezištné přihrávce kolegy v útoku. Plánské zatmění i nadále trvalo, a už to vypadalo, že si necháme dát podobný příděl banánů, jako ve Stropnici. Pak se ale Lukáš dostal do šance a odstartoval tlak hostujících fotbalistů. Hru oživila střídání v útoku, Tury s Mariánem dělali domácím bekům větší problémy, než Víťa s Lukášem. A byl to právě střídající Michal Turek, kdo se postaral o snížení. Po ose Cipís - Pítrs se dostal míč na vápno k Turymu a ten už si věděl rady - 1:2. Planá následně zatlačila soupeře, ale k souvislému tlaku se nedostala. Přesto šance na srovnání byly - Píďa byl zcela zapomenut na vápně, ale ani on sám neví, proč se neodhodlal ke střele či popovezení míče směrem ke gólmanovi. Plánský špílmachr zvolil třetí možnost - počkat na dobíhajícího soupeře a nechat si míč ukopnout. V posledních minutách měl ještě megatutovou příležitost Marián, který se ocitl sám před brankářem. Jenomže prvním pokusem ho nastřelil a dorážkou rozvlnil boční síť.

Byla z toho tedy již druhá jarní porážka. Narozeniny vstřeleným gólem neoslavil Lukáš, který stále čeká na přesnou trefu. Celkový výkon byl až na závěrečnou dvacetiminutovku žalostný, v první půli to pak byl absolutní zmar. Jedinou úspěšnou narážečkou zápasu Plánští předvedli ve 35. minutě. Bohužel se o ní zasloužily hlavy Adamce a Víti, kteří se srazili hlavami a Víťa to odnesl roztrženým obočím. Za zmínku ještě stojí trenér Stropnice, jeho úsměvné výroky tesat do kamene a ukázat dětem, které prý bohužel ve škole učí... Jeho fotbaloví svěřenci jsou ale naštěstí o poznání "normálnější", tři body si zasloužili, zápas s přehledem odřídil jeden z těch lepších sudích, co po okresních trávnících běhají...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

..

(Eva, 15. 4. 2012 11:51)

Tak oznamuju, že fotit přijdu jen ty zápasy, který budou výherní :)