Jdi na obsah Jdi na menu
 


Horní Stropnice - Planá 2:3 - Uff...

31. 8. 2013

Horní Stropnice - Planá 2:3 (1:1)

Branky: Špírek, Sodomka z pen., Balogh

Sestava: Vaňas - Mynář, Sodomka, Křemen, Turek - Beran, Fujdiar (60. Ira), Špírek, Balogh (83. Frdlík) - Petscher (80. Chrástka), Brejžek (40. Vobořil).

__________________________________________________________________________

Zájezd do daleké Stropnice nalákal rekordní počet hráčů a k dispozici jsme tak měli hned čtyři střídající. Fóbii ze zápasů poprvé překonal Frdla. Proti nám stál soupeř, který značně omladil sestavu a i když mu začátek sezóny nevychází a možná i celý ročník bude pro Stropnici těžký, tak do budoucna mají zaděláno na solidní tým.

Do vedení jsme se dostali už ve čtvrté minutě. Špíry si naskočil na Lukášův roh a míč se poprvé vlnil v síti - 0:1. I nadále jsme hráli pěkný fotbal, dostávali se do šancí a... Neproměňovali je. Tutovky měl na noze Peči, jen těsně netrefil Špíry, nebezpečně střílel Lukáš. A tak přišel trest, kolem 30. minuty jsme úplně vypadli z tempa a začali si koledovat o gól. A ten taky přišel. Důrazný útočník šel tvrdě za míčem a napálil ho přesně k tyči. 

Po poločase jsme hru opět zklidnili a dostali pod kontrolu, jenomže střelecky se ne a ne prosadit. Soda po akci Cipíse napálil míč nad, pro Pečiho je v mistráku brána zakletá. A nepomohla ani jeho nová zbraň - špunt do uší. Takže opět nedáš - dostaneš a Stropnice se po centru a následné hlavičce dostala do vedení. Modrý balet ale ukázal, že s otáčením už má v této sezóně zkušenosti a nic nezabalil. Cipi se začlenil do středu zálohy a hru Modrého baletu neuvěřitelně zvedl, nastoupil Patrik Ira a prostě jsme si řekli, že už ve Stropnici neprohrajeme. V 75. minutě po několika dalších velkých příležitostech zahráli domácí ve vápně rukou a Soda ukázal velkou jistotu - 2:2. A nekoncentrované domácí jsme vzápětí potrestali ještě jednou - Lukáš utekl obráncům a kolem gólmana pohodlně poslal míč do kysny - 2:3. Do konce zápasu se ještě děly věci - Peťa po vzájemné strkanici viděl červenou kartu a dohrávalo se v deseti na obou stranách. Stropnice si vybojovala několik zajímavých standardek, ale Vani ve vzduchu vládnul. Ivoš, Patrik a Tury to vzadu zavřeli. A když jsme v 93. minutě ustáli krizovou situaci, kdy hlavičkoval volný hráč ze tří metrů jen mimo, mohli jsme po dalším vybojovaném zápase slavit tři body.

Takovéhle výhry se cení, ale snad se nám někdy povede si nervy taky trochu pošetřit, třeba hned za týden proti béčku Týna. Ještě je třeba pochválit rozhodčího, kdy nám po dlouhé době nepískal žadný senior, ale mladý kluk, a to velmi dobře. Celkem nezvyk, vidět v okrese rozhodčího běhat, a to ještě rychleji, než většina hráčů na hřišti...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

gratulace

(robo , 1. 9. 2013 11:58)

vyborny výkon,ste borci