Jdi na obsah Jdi na menu
 


Křemže - SK Planá 0:2 - Na začátek jara se třemi body a nulou vzadu

29. 3. 2015

Sokol Křemže - SK Planá 0:2 (0:1)

Branky: Petscher 2

Sestava: Nováček - Kubíček, T. Pintér, Kneys, Turek - Lexa (90. Tyl), J. Pintér, Řehoř, Beran - Petscher (73. Fujdiar), Balogh (81. Vobořil). Na střídačce: Mynář

________________________________________________________________________________________________

Hřiště pod Kletí hostilo souboj domácího týmu, který zatím nasbíral pouhopouhých sedm bodů, a Modrého baletu. Před utkáním, s ohledem na přípravné zápasy Plané, padaly tipy na výsledek jako 4:6 a podobně. Už první minuty ale naznačily, že na těžkém terénu se žádná útočná paráda konat nebude. Křemže hrála důrazný fotbal bez chyb v defenzivě, rychle přistupovala k hráčům a nám dělalo problémy se prosadit do zakončení. Dopředu toho domácí moc nepředvedli a tak jsme byli na tahu my. A nakonec jsme se dočkali po rohovém kopu kolem 30. minuty. Jeden z Křemežských jen přivedl míč a Peči měl na zadní tyči už lehkou pozici, hlavou míč trkl do sítě - 0:1. Peči byl hlavní postavou i další situace, kdy perfektně vyřešil únik a přihrávkou vyzval do jasné pozice Lukáše. Ten ale, jak říká Jarda Bosák, než by kopl do míče pravou nohou, tak by radši oběhl náměstí. No a střela levačkou mířila tam, kam z Lukášova postavení musela - do pr... ava od brány. Novas musel být pozorný jen při centrech a standardkách soupeře. Jednu z nich Chromý dobře zahrál kolem zdi a plánský gólman předvedl důležitý zákrok.

Ani druhá půle obrázek hry nezměnila, přibývalo faulů, o kterých by mohl dobře vyprávět Peči. Ten strávil v zápase na nohách přibližně stejnou dobu jako na zemi. Řehyho střela skončila někde na terase hospody na Kleti, Lukáš pak zase všechny zaujal nůžkami z 47 metrů. A tak se rozhodlo až v 73. minutě. Lexič na pravém halvu dostal míč do prostoru, poslal centr do vápna a Peči se nezalekl gólmana a stačil míč hlavou poslat do brány - 0:2. Už ale nestačil uhnout před pěstmi natahujícího se brankáře a tak se Peči konečně dočkal vystřídání. Dám dva góly a vystřídám, tuhle větu říkal Peči už před zápasem. Domácí poté už rezignovali a Planá si došla pro výhru, Lukášovu šanci na třetí gól brankář vytáhnul na roh. Pozitiv se našlo hned několik - nepropustná plánská obrana, hra nových posil Dejva a Zdeňka, nebo počet plánských fanoušků, kteří opět vytvořili Modrému baletu bouřlivé domácí prostředí. A hlavně - Plaňáci se drží hesla není důležité jak hraješ, ale jak přitom vypadáš, takže jsme výhrou pokřtili jak fungl nové parádní dresy, tak nové soupravy.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář