Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nová Ves - SK Planá 2:2 - Na úvod jara křest ohněm. Body se dělily

5. 4. 2014

Nová Ves - SK Planá 2:2 (1:1)

Branky: 30. Beran, 60. Pintér st.

ŽK: Balogh, Petscher, Řehoř, Pintér ml., Sodomka.

Sestava: Nováček - Sodomka, Křemen, Pintér ml, Turek - Adámek, Pintér st., Řehoř, Beran (65. Kubíček) - Mavrodiev (48. Petscher), Čertík (70. Balogh). Na lavičce zůstali: Tyl, Mynář, Vobořil. Chyběli: Chrástka, Špírek.

_________________________________________________________________________

Jaký to rozdíl oproti podzimu, kdy jsme například na Hluboké hráli v deseti (protože nás zkrátka víc nebylo...). Proti Nové Vsi se sešel takřka kompletní kádr s jediným cílem - stáhnout náskok soupeře v tabulce. A duel měl od začátku velkou kvalitu a připomínal fotbal vyšší úrovně, než okresní přebor. Domácí se nepouštěli do složitostí a spoléhali se na silné duo v útoku, Modrý balet procházel dopředu spíš postupným útokem. Do vedení jsme šli po dlouhém pasu Pítrse ml., který našel přesně rozběhnutého Cipíse. Ten si balón prsama posunul do střely a přízemní palbou nedal gólmanovi čichnout - 0:1. Nádherná branka, a třeba přítomný Lengyel musel koukat - takhle fotbalový moment na den starém utkání Dynama (bohužel) k vidění nebyl... Domácí odpověděli ve 42. minutě. Novas v bráně ještě stačil vykopnout po závaru ve vápně první střelecký pokus, ale na dorážku už byl krátký - 1:1.

O poločase jsme soucítili s Turym, který se špatně vyspal, protože se mu mrouskají kočky. Po téhle informaci bylo těžký se soustředit na druhý poločas, ale nakonec jsme to zvládli. Domácí se dostali jednoduše do vedení. Dlouhý aut doputoval po prodloužení až na zadní tyč, kde se opřel do míče nechytatelně neobsazený záložník - 2:1. Pak ale přišel pravý plánský kolotoč a Nová Ves vypadla z role. Adamec byl hloupým faulem domácího beka skopnut ve vápně a nařízenou pencli proměnil Pítrs st. - 2:2. A přicházely další šance Plané. Řehy po signálu nastřelil břevno. Pečiho libový centr našel hlavičku Adamce, domácí podržel skvělým zákrokem gólman. Lukáš se na hranici velkého vápna trochu ukvapil a poslal míč jen do rukavic brankáře. Domácí kritické chvíle přečkali a srovnali hru, do konce utkání už se vyskytla jen jedna šance, Lukáš ale na zadní tyči v těžké pozici nedokázal usměrnit míč do odkryté brány. A nesmíme zapomenout na hereckou etudku Pídi, jejíž zdařilost ohodnotil pan sudí žlutou kartou, takže to asi úplně na Oscara nebude...

Z utkání jsme odjížděli s rozpačitými pocity. Potřebnou výhru jsme sice nezískali, ale předvedený výkon proti kvalitnímu týmu Nové Vsi je povzbuzením do dalších zápasů, kdy se budeme snažit tlačit na čelo soutěže. Premiéru v plánském dresu si připsali v soutěžním utkání Pítrs ml., Roman Kubíček, Čerťas, Novas a Řehy.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář