Jdi na obsah Jdi na menu
 


Olešnice - Planá 4:1 - Hodně (ne)povedený apríl a nejvyšší porážka sezóny

1. 4. 2012

Olešnice - SK Planá 4:1 (1:1)

Branka: Martin Beran

Sestava: Fabián - Csavoj, Křemen, Sodomka, Tyl - Mavrodiev, Beran (75. Vobořil), Pintér, Adámek - Brejžek (60. Turek), Balogh. Do hry naskočil i Mynář.

_______________________________________________________________________

 

Planá přijela do Olešnice celkem s devatenácti hráči. Chyběl jenom Stropy, který sice rehabilitoval zlomenou nohu na lyžích, co to šlo, ale přesto si léčení a chození o berlích vyžádá ještě pár týdnů. A taky hérečka Jarda Trs. Nejprve se fotbalisté museli navzájem představit, během zimní přípravy totiž přišlo do styku při trénincích vždy přibližně šest hráčů. Pak už se ve studeném aprílovém počasí mohlo vyběhnout na olešnické hřiště. Soupeři chybělo několik zraněných hráčů. Plocha byla kvalitní, ale celkově areál i po rekonstrukci působil hodně vesnickým dojmem. Nic, o čem bych psal domu… Hřiště není moc šťastně umístěno, takže jakmile míč uteče do autu, skutálí se ze srázu, pokud ho tedy některý z kopálistů nenarve do oken jednoho z vedle stojících baráků, což ani nedožaduje nějaké zvláštní schopnosti. Pro míče se tak chodilo při přesnosti nejen plánských přihrávek prakticky neustále.

Schopnosti už si ale vyžadovalo utkání. Planá byla od úvodu aktivnější, k zajímavým hlavičkám se dostal Lukáš, ale domácí gólman mužstvo podržel. Víťa zamířil svou ránou jen do tyče. Hosté hráli s míčem, ale gólově se prosadil až Patrik. Mělo to jednu malou chybu. Do vlastní brány… Ne úplně kamarádskou skákající malou domů Fabi neodhadl, a ačkoliv situace šla vyřešit jednoduše asi sta způsoby, plánský čapájev se rozhodl couvat, zaškobrtl a míč k údivu všech mířil do sítě. Olešničtí nevystřelili na bránu a už vedli… Naštěstí Planá rychle vyrovnala, proti protivníkovi, složeném z převážně malých hráčů, udeřila po několika šancí ze standardek po rohu Lukáše. Míš se snesl až k Cipísovi, který vyrovnal na 1:1. Ve zbytku poločasu hosté přestali hrát a Olešnice byla lepší, Fabi vyškrábl povedené zakončení nad břevno.

Ve druhém poločase se Planá nemohla dostat do tempa a diváci se mohli kochat fotbalem důstojným pralesní lize. Zelený balet byl přeci jen u brány soupeře daleko častěji, než Olešnice, ale vyložené šance se nedočkal. A tak znovu zahřmělo na druhé straně. Z více než uctivé vzdálenosti zahrávali domácí přímák, míč byl poslán směr brána a opět k překvapení všech i směr síť, Fabi střelu podcenil a na světě bylo vedení domácích 2:1. Pak už to byla ze strany hostů křeč, Olešnice nemohla, ale Planá obranu přesto nedokázala nijak překonat. Byť se měl soupeřův brankář co ohánět, hlavně opět po standardních situacích. Fabi mezitím dostával čočku od místních rowdies, na zápas postupně dorazila celá obec a tribunu si udělali na straně hřiště za bránou hostů. Možná i proto to bylo v 75. minutě 3:1. Fabi neudržel jednoduchý míč, pustil ho přímo pod nohy dobíhajícího hráče a bylo to o dvě branky. Třetí gól z ničeho už byl na Plánské moc a do konce už hrála jen Olešnice. Ta nasTřelila břevno a z penalty po Turyho nesmyslné ruce upravila na 4:1. Fabi si při zákroku vypil kalich hořkosti do dna, pencli sice parádně chytil, ale dorážející exekutor se trefil pod tělem brankáře do sítě.

Takovýhle zápas se povede málokdy... Výkon všech hráčů se snad zlepší časem třeba i občasnou docházkou na tréninky, Fabi si vybral kiksy a smůlu do konce sezóny, takže příště vzhůru na první Temelín, kde se nic jiného než tři body nepočítá!!! J

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jistota v brane

(......, 2. 4. 2012 17:09)

Ty si nas hezky pobavil. Takovy cisla nejsou ani v cirkuse :D

report

(Peťa, 2. 4. 2012 14:00)

Mi připomělo rozhovor Radka Sňozíka po prohře se Žižkovem.
http://www.youtube.com/watch?v=qIAyXnX589s&feature=player_embedded