Jdi na obsah Jdi na menu
 


Planá - Boršov 3:0 - Slaboučký výkon soupeře usnadnil cestu k výhře, Planá už má přes 40 bodů!

23. 4. 2011

Planá - Boršov 3:0 (2:0)

Branky: 5. Mavrodiev, 40. Pintér, 70. Mavrodiev

Sestava: Fabián - Turek (75. Lepieš), Křemen, Sodomka, Tyl - Adámek, Pintér, Beran, Stropek - Mavrodiev (80. Ira), Trs (65. Sedmík).

__________________________________________________________________________

Derby  – vzájemné utkání dvou mužstev v nějakém kolektivním sportu pocházejících ze stejného města, obce nebo regionu. Takhle definuje derby wikipedie, takže ve III. třídě je derby vlastně každý zápas. Zápasy s Boršovem a Černým Dubem jsou ale derby s velkým D a ochozy plánské arény byly nabité, zhruba 150 lidí bylo natěšených na to, jak Planá pokřtí své nové dresy, připomínající dresy Celticu. Na videu se můžete podívat, jaká atmosféra v Plané panovala.

Boršov přijel do Plané s třetinovým bodovým ziskem na kontě oproti domácím – zatím nasbírali Boršovští třináct bodů. A v jejich dresu se nepředstavil kvůli neshodám v týmu druhý nejlepší střelec soutěže Bendík. Možná signál pro plánské manažery, na lavičku by se tento hráč nejspíše vešel.

V plánském útoku se totiž daří dvojici Marián – Jarda Trs. Spolu se spoluhráči dostali Boršov hned v prvních minutách pod tlak a z prvního útoku po centru Adámka se mohla vlnit síť, jenomže Pintérovu střelu zblokoval Marián. Za chvíli už se ale skóre měnilo, Marián Mavrodiev se dokázal zorientovat v šestnáctce a dorážkou vlastní střely poslal Planou do vedení – 1:0. Další šanci pak spálil Trs, Stropkova střela zpoza vápna se mezi tyče nevešla. Jinak se Planá do vyložených šancí nedostávala, ale hru měla pod kontrolou a bezzubý Boršov vymyslel za celý poločas jen absolutní nic. Ale náskok domácích se ne a ne rozrůst. Stropi parádně zahraným rohovým kopem posadil míč na hlavu Mariána, který orazítkoval jen břevno. Zadařilo se až kapitánovi. Tomáše Pintéra nezachytili stopeři Boršova, kteří mezi sebou nechali dálnici, kterou by k brankáři projel i pan Vobořil na traktůrku. Pítrs v zakončení nezazmatkoval a zkušeně dloubnul míč kolem gólmana Machaty 2:0. Vypadá to, že se Pítrs už adaptoval na nové podmínky a zachytil tempo ostatních spoluhráčů, za tři jarní mače má na kontě stejně gólů jako za celý podzim.

Ani ve druhém poločase se obraz hry nezměnil, Boršov byl rád, pokud si vyměnil tři přihrávky v kuse, a předváděný fotbal Plané také upadl do podprůměru. Domácí se logicky nikam nehnali a výkon Boršova by nestačil ani na Dynamo, natož na Planou… Fabi se v bráně nadále nudil a vzpomínal na ten krásný okamžik, kdy se v prvním poločase jednou dotknul míče. Ve druhé polovině nakonec tuto normu opět splnil, když vyboxoval roh. Planá vystřídala, na hrotu nahradil Jardu Sedma. Trochu vzrušení přinesl jeden z boršovských představitelů, který reklamoval neodmávání ofsajdu. Těžko říct, proč Boršov nenalezl ve svých řadách nikoho, kdo by unesl praporek, a odmávat zápas za ně musel Aiblís. A „své“ Plánské dvakrát nestydatě zaříznul, když jim neuznal dva góly. To už se ovšem Boršovským líbilo.

Planá zvýšila na 3:0 po chybě boršovského hráče, který poslal těžkou malou domů na svého gólmana, jenž svým odkopem nastřelil nohu Mariána a míč zaplul do brány. O vítězi bylo rozhodnuto. Píďa ještě v závěru z trestného kopu jen těsně minul…. pletivo za bránou…. Škoda. A jak už bylo napsáno, Plané ještě nebyl sporně uznán pěkný gól Stropiho, který usměrnil míč patičkou do kasy. Pak už sudí ukončil zápas.

 Planá si došla pro čtrnácté vítězství v řadě, na číslo 15 bude útočit za týden v Dubu. Zápas s Boršovem zelenobílé moc neprověřil, přijdou těžší soupeři. Derby celkem s přehledem odřídil rozhodčí a hosté se nedopustili žádných prasečkářských zákroků ani za stavu 3:0 - zato jim dík, takže se utkání odehrálo v poklidu. Plánská obrana inkasovala na jaře ve třech zápasech jediný gól.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář