Jdi na obsah Jdi na menu
 


Planá - Kamenný Újezd "B" 1:0 - Důležité body zůstaly doma!

9. 10. 2010

Planá – Kamenný Újezd B 1:0 (1:0)

Branky: 35. Pintér

 

Sestava: Fabián- Tyl, Křemen, Sodomka, Lepieš (55. Trs) - Stropek, Mavrodiev, Pintér, Adámek - Brejžek (80. Vobořil), Balogh (85. Ježík).

______________________________________________________

 

Zápas, před kterým Píďa nervama ani nespal, stejně jako nespal třeba Víťa, i když ten úplně z jinýho důvodu. Duel vedoucího celku tabulky a jeho nejbližšího pronásledovatele. Plné ochozy. Tomáš Pintér opět nazouvá dvě různé kopačky. Vše nasvědčovala tomu, že se bude hrát důležitý zápas, napětí se dalo krájet.

José Cimbůrek musel do zápasu oželet Cipíse, který zahodil kariéru plánského tvořivého hráče a dal přednost kariéře smontovatele regálů. Nehrál ani Poli a Michal Turků, který ovšem o to krásněji nalajnoval hřiště.  A jeho rozměry od začátku lépe seděly domácím hráčům.Do první šance se však dostali hosté, vše ale stopnul ofsajd odmávaný pomezním Ročkim, který ovšem ve zbytku poločasu neudržel tempo nastavené kameňáckým asistentem. Ten měl totiž nadpřirozené schopnosti a viděl snad i ofsajdy, které pro normální smrtelníky viděny být ani nemohly. Planá končila své akce nejčastěji před vápnem aniž by zakončila. První, kdo prozkoušel pozornost soupeřova brankáře, byl Míra Sodomka. Míč se snášel těsně za něj, plánský špílmachr se dlouho rozmýšlel, ale nakonec se neuvěřitelné stalo skutečností – byly z toho nůžky. Brankář ale buchtu bez problémů sebral, pokus Pídi byl přesto jižní tribunou náležitě oceněn. Neuspěl ani Lukáš, kterého našel nádherným centrem z lajny Víťa, ale Balogh z úhlu našel jen rukavice brankáře. Nadějnou pozicí pak pohrdl Pintér, který míč na trestňáku z pravé strany ukradl Stropkovi, přestože ten se k balónu cpal a věřil si. Pítrs zakroutil míč nad. Oslavenec ale brzy vše napravil. Ve 35. minutě vtrhl do otevřené obrany, zasekl si míč na střed hřiště a zpoza obránce vystřelil. Gólman sice ránu vyrazil, ale tak nešťastně, že balón chytil faleš a po odrazu od země zamířil do sítě - 1:0. A pak se utrhla hostující desítka, vyhla se obráncům, kličkou útočník obelstil i Fabiána, ale levačkou z úhlu přestřelil. Netrefená prázdná branka mohla Kamenný Újezd po zápase hodně mrzet.

Před nástupem do druhého poločasu sudí necitlivě přerušil nervydrásající souboj Bobeše a pana Roda v poločasové soutěži a dal prostor méně záživnému duelu.

Ten se proměnil ve festival zahozených šancí Plané. Hlavním hrdinou byl Lukáš s Víťou a Pítrsem. Lukáš po přesném centru Pintéra ukázal cit velkých střelců a i z krátké vzdálenosti dokázal minout branku. Balogh neuspěl ani střelou po svém úniku, ani dorážkou. Dvě nepříjemné střely zkoušel zpoza vápna i domácí kapitán, ale gólman už další branku nepustil. Důležité vedení 2:0, které by dopřálo Plané klid, neobstaral ani Brejžek, který poté, co utekl bekům, zamířil mimo tři tyče. A tak se Kameňák znovu dočkal obrovské šance, a moc mu nescházelo k vyrovnání. Jeho hráč se dostal za záda obrany, počkal si na Fabiánův pohyb a míč by šel do sítě. V poslední chvíli ale gólovou střelu zablokoval vracející se Trs a udržel tak vedení pro Planou. Jen tak tak, že Planá za svou vůbec první chybu v obraně nepykala. A když se pár minut před konečným hvizdem v tutovce netrefil ani Ježík, který nebyl na hřišti v tu dobu ani třicet sekund, ukončil rozhodčí zápas a Planá mohla začít slavit.

Parádní výkon, vydřené tři body.  Po Patrikově výtce, že se o něm v referátech málo píše, tedy musim pochválit celou obrannou čtyřku, tedy Píďu, Marcela, Roba a Jarouše Trsa. Z akce po zápase v plánské klubovně stojí za zmínku kromě jiného právě i Patrik, který se rozhodl všem ukázat, jak vypadá takzvané zalehnutí na čtenáře, a vydržel v názorné ukázce kolem dvou hodin. Krušný chvilky si prožil i Marián, kterému volala Martina, že jí doma skáče z vany kapr (o kterém nezapomněl Marián, jakožto o svém prvním pořádným úlovku v životě, co půl hodiny mluvit)… Marián situaci ale ustál bravurně a dokonce obohatil domácí rozpočet v kartách.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář