Jdi na obsah Jdi na menu
 


Planá - Olešnice 3:0 - Planá vkročila do okresního přeboru pravou nohou

21. 8. 2011

 Branky: Sodomka, Balogh, Pintér

Sestava: Fabián - Tyl(Beran), Křemen, Sodomka, Vobořil(Lepieš) - Adámek, Mavrodiev, Pintér, Stropek - Csavoj, Balogh (Ježík)

 

José Cimburek s novým asistentem Frantou Srncem v nové sezoně přivítali téměř kompletní sestavu, včetně nové posily Ondry Csavoje. V brance se objevil po velkém souboji Petr Fabián a Houpy dál vyčkává na svoji příležitost.

První půli domácí začali nevídanou aktivitou a zaskočili všechny hráče z Olešnice, kteří nevěděli kam dřív skočit. Největší problémy měli s rychlými brejky. Už v první minutě se dostal do vápna Balogh, ale snad nikdo nečekal, že první centr dá dobře. A tak se taky stalo ... Do 30. minuty si SK vytvořilo spoustu střeleckých příležitostí. Marián Mavrodiev nastřelil po bleskurychlém úniku tyč, Ondra Csavoj lehkou tečí pouze brankáře do hrudníku. Až vysunutý předstoper Míra Sodomka dokázal přelstít hostující obranu, když si v 28.minutě naběhl do malého vápna a neuvěřitelně precizní střelou dostal Planou do vedení 1:0. Do konce půle si Olešnice vytvořila pár dobrých pozic ze standartních situací, ale naštěstí jejich útočníci měli zvlhlý střelný prach a Fabián neměl, tak těžkou práci.

Do druhé půle nastoupili obě mužstva beze změn. Olešnice začala lépe kombinovat a plánští trochu polevili. V 50. minutě se po vyčerpávajícim výkonu nechával vystřídat Petr Vobořil a dobře rozcvičený Lepieš ho dokázal nahradit. V první patnácti minutovce se hra odehrávala především na středu hřiště. V 55. minutě to přišel na hřiště rozběhat Martin Beran, který krátce po vystřídání dostal tečku na probrání. Následně se rychlým brejkem dostal za domácí obranu hostující útočník, ale Fabi mu včasným výběhem změnšil střelecký úhel, takže to pro Planou skončilo dobře. Mezihra Plané se zlepšovala a SK se zase pomalu dostávala do hry.  Míra Sodomka se opět připomněl na hřišti když orazítkovat břevno z přímáku kousek za vápnem. Po zápase jsme se ho zeptali, jaké má pocity. "Když sem od toho vyhnal i starostu, tak sem věřil, že aspon to pletivo trefim, ale že trefim bránu nečekal na hřišti už vůbec nikdo" , řekl nám překvapený a rozpačitý Sodomka. Olešnice hru častými fauly dál kouskovala, až se v 73. minutě dostali domácí dobrým pressinkem do přečíslení a po ose Pintér- Stropek- Balogh zvýšili na 2:0. V 77. minutě se na hřiště dostal Míra Ježík, který se málem zapsal do dobrém napadání golmana do listiny střelců. V 84. minutě zvýšil na 3:0 dobře hrající kapitán Pintér, když překvapil vyběhnutého golmana střelou z půlky. Po zápase nám Pintér řekl : "Tak víš co, já už nemoh a prostě sem do toho fláknul a doufal, že to zakopnu co nejdál..."

Po zápase jsme si tak zase po letní přestávce mohli zařvat  " Čí sou body" a už se těšíme na příští týden na Temelín, který mohli plánští fanoušci vidět na turnaji OFS mistrů Českobudějovicka. Děkujeme za velkou návštěvu fanoušků a doufáme, že se jim náš fotbal nadále bude líbit.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

:D Moc hezký

(Špíry, 23. 8. 2011 2:12)

Ta Planá, to je válec....