Jdi na obsah Jdi na menu
 


Planá - Vltava 1:0 - Vyválčené tři body nás posunuly na druhé místo

21. 4. 2012

Planá - Vltava 1:0 (1:0)

Branka: Balogh

Sestava: Fabián - Turek, Křemen, Mynář (46. Vobořil), Sodomka - Adámek, Beran, Pintér, Csavoj (80. Špírek) - Mavrodiev  , Balogh (65. Brejžek)

__________________________________________________________________________

 

V pátek dorazila na trénink rekordní účast 10, slovem deseti lidí a ve vzduchu bylo znát velké natěšení na blížící se mač s Vltavou. Po stropnické prohře došlo ke značným změnám v sestavě – přeskupila se obrana, která nastoupila ve složení Turek – Křemen - Mynář – Sodomka. Na svém místě stopera tak zůstal jen Patrik. Na halvu pak naskočil Csavi a do útoku se posunul ke své radosti Marián. Pokud ale diváci čekali, že Plaňáci svého soupeře smetou, bylo po pár minutách jasné, že zápas se bude odehrávat v trochu jiném duchu. Trenéru Josému Cimburkovi z předváděného výkonu nebylo dvakrát dobře a ze střídačky to dával po celý zápas tichým hlasem plným povzbujících slov najevo. Nedařilo se nám soupeře přehrávat, Vltava hrála chytře, hrála, co potřebovala a na co měla, a dokonce to byla ona, kdo si za první půlhodinu připsal dvě největší šance. Fabi si pokaždé oddechl – střely mířily mimo tři tyče. Na druhé straně se zastřeloval Lukáš, který centr Adamce usměrnil levačkou jen vedle brány. O chvíli později už domácí ve 40. minutě vedli a nakonec to byl jediný gól, který byl v sobotu v Plané k vidění. Lukáš zahrál rohový kop rovnou do brány a s přispěním zásahu brankáře doputoval míč až do sítě – 1:0.

Do druhé půle musel za zraněného Ivoše naskočit Peťa, a dokázal se v pohodě začlenit do hry a skvěle doplnil fungující obranu. Domácím se nadále nedařilo soupeře přehrát, nepřesnost střídala nepřesnost a šance na zvýšení se nedostavovaly. Vltava se dopředu ani nesnažila hrát a i nadále spoléhala na rychlé protiútoky. A po jednom z nich mohli domácí děkovat Fabimu – vltavský plejer přesprintoval beky a jeho ránu Fabi vyrazil, aby před dobíhajícím střelcem uklidil míč do bezpečí Patrik. Pak se stal na plánském pažitu zázrak - ukázalo se, že koučův řev má lečebné schopnosti. Tury byl nakopnut do kotníku a hlásil se kulhající o střídání, ale José Cimburek odhadl situaci, zařval "To rozběháš, to nic není, belháš se tam jak stará Blažková z důchoďáku!," a stalo se - Tury utkání dohrál.

V 80. minutě přišla velká chvíle Špíryho, který po letech nastoupil k mistrovskému zápasu. A nebyl daleko k oslavení návratu gólem. Nakonec se to nepovedlo, ale už z ohlasů v kabině jsem pochopil, že dotyčná akce si žádá dostatečný komentář. Vltava otevřela v závěru zadní vrátka, Starosta postupoval ze strany na bránu, jenomže zakončil do brankáře. Vyražený balón ale Špíry vracel do odkryté brány. I když se to možná zdálo jako jednoduchá situace, nebylo tomu tak!! Přesto už míč mířil do sítě, střelec už začínal zvedat ruce a chystal si poplácat v radosti se všemi na západní alias Pivní tribuně arény. Bohužel gólman Vltavy předvedl fantastický zákrok z říše snů, když se dokázal z lehu natáhnout a vyškrábnout míč z brankové čáry. Skoro jako by tam byl Fabi. Pokud máte na šanci jiný názor, můžete o tom diskutovat, můžete o tom vést spory, můžete s tím i nesouhlasit, ale to je tak všechno, co proti tomu můžete dělat ;)

Vltava už v závěrečných minutách nenašla síly na vypracování šance, dvakrát její snažení ukončil sporný ofsajd a odjížděla domů bez bodu.  Alespoň jeden pro ni ale visel velice nízko, ve Vesnici, kde by chtěl žít každý předvedla bojovný výkon a rozhodně nebyla horší, než domácí… K její smůle se ale potýká s nedostatkem hráčů, do Plané přijela s jediným hráčem na střídání a kdyby mohla poslat v závěru na plac čerstvé síly, domácí by se jistě zapotili ještě více. Za sebe tipuji, že Vltava se z posledního místa dostane. Náš výkon byl špatný, ale jak říká klasik: Podstatný jsou body, na ostatní se vyse* ....

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář