Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poslední přípravný zápas nedopadl podle představ, Čtyři Dvory Planou přetlačily 3:2

26. 3. 2011

SK Planá - Čtyři Dvory B 2:3 (1:2)

Branky: 10. Trs, 75. Sodomka - 5., 25. a 70.

Sestava: Fabián - Turek (Vobořil), Křemen, Sodomka, Sedmík (Tyl) - Adámek, Mavrodiev, Beran, Stropek (Ježík) - Trs, Balogh

_________________________________________________________________________

Čtyrácké áčko se představilo na plánském stadionu v dopoledním mači s Netolicemi, ale vydržet se koukat na tenhle zápas byl úkol tak leda pro masochisty. To odpolední menu v podobě utkání Plané a béčka Čtyráku nabídlo o poznání koukatelnější a zajímavější podívanou. Trenér José Cimburek postrádal v kádru jen rómského opáleného spoluobčana Pintéra, maroda Roba a Brejžka v útoku, jinak se mu hlásil do služby kompletní kádr.

První poločas byl jednak poznamenaný tím, že domácí hráli proti silnému větru, jednak tím, že vůbec nehráli. Čtyrák se dostal rychle do vedení povedenou hlavičkou po zahraném rohu. Planá ze své první akce dokázala srovnat. Adámek předložil míč na malé vápno Jardovi Trsů a ten pravačkou nekompromisně poslal míč pod břevno - 1:1. Hosté ale byli lepší, držení míče se nebezpečně přibližovalo poměru ze zápasu Španělsko - Česko. A zaslouženě se dostali do vedení, plánská obrana podruhé zaspala, nechala se přečíslit a před Fabiánovou brankou zůstal trestuhodně nepokrytý hráč, který si už dokázal, byť s trochou štěstí, poradit - 1:2. Fabián následně nadvakrát likvidoval dvě po sobě jdoucí palby, druhou z nich vytáhnul konečky prstů nad břevno. Planá se dokázala zvednout ke konci poločasu a konečně si trochu potykala s míčem, Sodomkův volej byl ale zblokován a po pěkné akci se proti Mariánovi vytáhl mladý gólman soupeře. Fabi v závěru poločasu mohl s povděkem poklepat do své tyče, kterou po dalším ze zaváhání hlavou trefil hostující útočník.

Ve druhé polovině Plaňáci využili toho, že hráli po větru a chopili se iniciativy. Čtyrák se do šancí přestal dostávat a zároveň s tím zápas dostal na dramatičnosti. Množily se fauly a po jednom z nich se Patrik dostal do strkanice, a u střídaček do další i dokonce sám sir Cimburek. Po dalším zbytečném faulu předvedli hosté ještě zbytečnější teatrální gesto, když se chystali odejít ze hřiště. Na slova rozhodčího, že jsou to kašpárci a ať koukaj radši hrát neměli co říct a mač tak mohl pokračovat. A naštěstí se situace zklidnila a začal se hrát zase fotbal. Honza pronikl po křídle, naservíroval míč před prázdnou bránu, ale Marián to měl na dlouhou nohu a přestřelil z malého vápna o.... No o hodně.. Podle mě to šlo dát, myslela si to i většina z diváků. Vlastně si to mysleli asi všichni. Ani další tutovka gólem neskončila - po šikovně provedném rohu předložil Cipís balón lahůdkově před kasu, ale Jarda netrefil míč hlavou čistě a nosem nasměroval míč z metru jen do rukavic bezmocného brankáře. A tak se prosadil Čtyrák. Rychlý kontr parádně vyřešil jeden z jeho střelců, když se vyhnul Fabiánovi a zasunul míč do prázdné brány - 1:3. Naději vykřesal Michal Turek, který pláchnul soupeřům a byl zezadu faulován. Nařízenou penaltu jistě proměnil Píďa. Proházená sestava už si poté až na Sedmíkovu hlavičku větší šanci nedokázala vytvořit a Čtyrák uhájil těsnou výhru. Obešlo se to i bez potyčky Adámka s hostujím špekáčkem, který sice najednou stranu hlásil, že "Vždyť o nic nejde," ale na druhou posílal rozhodčího do určitejch míst a Honzu zákeřně fauloval.

Cenná generálka odhalila nedostatky ve hře Plané. Naprosto zbytečný pak bylo divadlo, na kterým se rovným dílem podílelo pár hráčů z domácího i hostujícího celku. Planá byla poražena v přípravě teprve podruhé, ale opět to byla prohra naprosto zbytečná. Příští týden má SK volno, ale další sobotu 9.4. už čeká na tým první nistrovské utkání s Mladým "B".

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář