Jdi na obsah Jdi na menu
 


Před soustředěním opět vítězně!

22. 2. 2010

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

V neděli odpoledne,za krásného slunečného počasí,nastoupili fotbalisté TJ Sokol Žabovřesky k prvnímu přátelskému utkání. Na Složišti v Mladém šli naši hráči již v sedmé minutě do vedení díky brance Davida Ryneše,ovšem soupeř z Plané stačil ještě do poločasu vyrovnat a ve druhé půli ztrhnul vítězství na svoji stranu. Trenér František Kukla ale z prohry trágédii nedělá,byl to první zápas a nejdůležitější je,že se nikdo nezranil.

Celkem čtrnáct hráčů přivítal na prvním utkání v tomto roce trenér František Kukla. Nechyběli mezi nimi ani hráči ze širšího kádru A-týmu Nedvěd,Jílek,Rusfel,Lošek a Jan Hála. Vstup do utkání se Žabovřeskám povedl na výbornou. Již v sedmé minutě se po centru z pravé strany dostali díky brance Davida Ryneše do brzkého vedení. Bohužel to byl nejsvětlejší moment v celém zápase. Hráči jakoby se uspokojili jednobrankovým vedením a do konce zápasu už nic kloudného nevymysleli. Zaslouženým trestem byla vyrovnávací branka Tomáše Aibla,který využil nedorozumění našich obránců. Ve zbytku poločasu to bylo hodně podprůměrné utkání,na které se nedalo místy ani koukat. Kvalita se především očekávala z naší strany,ale hráči si nedokázali přihrát dvakrát za sebou a zbytkem prvního dějství se doslova protrápili. Ve druhém poločase to už bylo o něco lepší,jenže střelecky se dokázali prosadit pouze hráči Plané. V 70 minutě po chybě obránců a brankáře Prenera rozhodl o těsném vítězství účastníka českobudějovické Třetí třídy Miroslav Ježík-1:2. Ačkoliv se Planá předvedla ve velmi dobrém světle,prohra se dá označit za ostudnou. V našem týmu snesou přísnější měřítko pouze Tomáš Rusfel a Fanda Lošek,kteří se hodně snažili,ale zbytek týmu jim mnoho nepomohl. V dresu Plané byli hodně vidět mladíci Stropek,Balogh,Ádámek a Aibl.


"Je potřeba, aby se nad tímto zápasem hráči zamysleli a ve zbytku přípravy pořádně zabrali, jinak budeme mít se záchranou obrovské starosti", řekl zklamaný trenér František Kukla,ale zároveň dodává."Nedělám z toho žádnou velkou tragédii,byl to první zápas a nejdůležitější je,že se nikdo nezranil".

TJ Sokol Žabovřesky-SK Planá 1:2 (1:1)

Branky: 7´ Ryneš-35´Aibl,70´Ježík

Sestavy:
TJ Sokol Žabovřesky: Prener-Rusfel,Bürger,Jílek,Hála Jan-Hüttner,Helm,Nedvěd, Lošek,Ryneš-Dvořák
střídali: Pokorný,Houdek,Hála Jakub

SK Planá: Kölbl-Tyl,Křemen,Sodomka,Turek-Ježík,Stropek,Mavrodiev,Ádámek- Balogh,Hruška
střídali: Aibl,Vobořil