Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozhovor s prezidentem klubu

12. 12. 2008

ObrazekPředsedou klubu SK Planá je již  dlouhá léta  pan Jan Vobořil,bývalý dlouholetý brankář SK,který se po ukončení kariéry stal členem výboru,aby před 12-ti lety převzal pomyslné žezlo po Lubomírovi Pinterovi  a stal se prezidentem SK Planá. Položil jsem mu několik otázek....

 

Pane Vobořil,jak dlouho jste ve funkci prezidenta SK?

Ve funkci prezidenta SK Planá jsem 12 let.

Co vás tehdy vedlo k rozhodnutí kandidovat?

Můj předchůdce Lubomír Pinter dostal nabídku na trenéra Malše Roudné,kterou akceptoval. Výbor SK Planá na výborové schůzi zvolil předsedou mne. V této době jsem byl místopředsedou SK.

Jaká byla vaše hráčská kariéra?

 Jako žáček jsem v SK Planá začínal v 5-ti letech. Celou žákovskou dobu jsem hrál za SK. Protože v Plané nebyl dorost,dostal jsem nabídku trénovat v Dynamu Č.Budějovice,kde jsem prošel letní přípravou. Po prázdninách jsem šel do učení v Jindřichově Hradci,takže fotbal v Dynamu skončil. V 16-ti letech se mě trenér mužů SK zeptal,zda bych za muže nechtěl chytat. Protože mě v té době chytání bavilo,tak jsem na nabídku kývl. V letech 1967-1969 jsem byl na vojně v Dukle Prachatice,kde jsem 2 roky chytal. A to jak v 1.B třídě,tak v Krajském přeboru. Přez nabídky ,abych odešel jinam jsem se vrátil do Plané,kde jsem chytal do 49-ti let.

Je práce spojená s chodem SK náročná spíš časově nebo psychicky?

Je to tak padesát na padesát.

Kde scháníte peníze na chod klubu,pokud vím SK moc sponzorů nemá....?

Peníze scháníme kde se dá. Největší sponzor pro klub je OÚ Planá. Dále malí sponzoři,firmy Portas,káry Podlešák,zahradnictví Vojta. Něco málo nám dává ČBSTO.

V létě došlo k podstatné změně na pozici trenéra,pana Pekárka nahradil pan Cimbůrek,když se ohlédnete za uplynulým podzimem,byla to správná volba?

Když se ohlédnu za podzimem,byla to dobrá volba. SK Planá si nemůže dovolit dva tak dobré trenéry.

Takovým polotajným předsezóním cílem byl postup do Okresního přeboru,avšak podzim se moc nevydařil,je potřeba cíle přehodnotit,nebo naděje umírá poslední?

Mi jsme si řekli,že zkusíme hrát o horní příčky,ale když se to nepovede nic se neděje. Máme v kádru 16 hráčů,ale v podzimní části vždy dva až tři hráči chyběli,takže na podzim jsme nehráli kompletní. Zde si musí někteří hráči uvědomit,co pro fotbal v Plané dělají. Dokud si to samotní hráči neuvědomí,tak se fotbal o horní příčky hrát nedá.

V některých zápasech se mi zdálo,že citelná je zejména ztráta dlouholetého stopera Romana Fialy,který před sezónou ukončil aktivní kariéru,souhlasíte?

Ptáš se mě,jestli je citelná ztráta dlouholetého stopera Romana Fialy..... Já ti odpovím takto : Roman Fiala byl a je jenom jeden!

Chystáte doplnění mužstva pro nadcházející jaro?

Doplnění mužstva chystáme.

Co byste vzkázal hráčům,potažmo fanouškům SK Planá?

Hráčům bych vzkázal,aby se jim na jaře víc dařilo,měly dobrý pocit z toho,že odvedli dobrou hru a divákům přeji hezkou kopanou.

 

připravil Tainyo

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář