Jdi na obsah Jdi na menu
 


SK Planá - Čtyři Dvory B 2:1 - Houpač všem ukázal, jak je ten fotbal jednoduchej...

25. 5. 2013

SK Planá - Čtyři Dvory B 2:1 (1:1)

Branky: Kölbl, Křemen z pen.

ŽK: 1:3, ČK: 0:1.

Sestava: Fabián - Fujdiar, Křemen, Mavrodiev, Ira - Chrástka, Vobořil, Frdlík - Špírek, Balogh - Kölbl (50. Beran).

________________________________________________________________________

Takže. Chyběli Bendíkovci, kteří odjeli nosit flašky na vodu na nějaké hokejové mistrovství světa amatérů do Lotyška. Chyběl Píďa, který dal přednost poštěváckým hrám, pošťák Ondra mu nabídl více než plánský management. Chyběl Tury, který se omluvil hodinu před zápasem, že ho píchlo v zádech, když pracoval na zahrádce. Ale to tak maximálně na zahrádce nějaký hospody. Chyběl prvních 45 minut i Cipís, který finišoval 34hodinovou cestu z Norska. Pět hráčů základní sestavy pryč a za stavu, kdy nás chodí maximálně 13, už to znamenalo velkou komplikaci. A protože Adamec se ještě do hry necítil, a nepomohl ani Ivoš, tak jsme se do útoku rozhodli nasadit obávanou zbraň hromadného ničení, Houpače. Ten si musel vzít jiné štuplny, do těch klasických by se nenasoukal, a šlo se na věc.

Čtyrák hrál od začátku více s míčem, ale i od nich to bylo takový chcíplý. Planá měla první šanci v 10. minutě, Špíry ale po překvapivě povedené kličce mířil z jasné pozice na zadní tyč tak přesně, že míč brankář nelovil ze sítě, ale z jetele za pletivem. V 16. minutě už se Planá ale radovala, Špíry po průniku už radši volil přihrávku a Tomáš Houpy Kölbl už měl lehkou práci a po lafatovsku doklepl míč z brankové čáry do sítě. Pak se hosté oklepali a přidali na otáčkách, gól visel ve vzduchu, ale vše zastavil buď Fabi, nebo nepřesná muška Čtyráku. Ve 35. minutě ale Staněk zakončil povedenou kombinaci střelou do protipohybu brankáře a bylo srovnáno. Planá do poločasu ještě stihla zahrozit, Frdla parádně posadil míč na hlavu Lukáše a hlavička minula tyč jen o vlásek. Dva přímáky z oblíbené pozice měl k dispozici Patrik, nejprve trefil jen zeď, druhý pokus pak jen o centimetříky neskončil v šibenici.

Do druhé půle po chvíli naskočil dorazivší Cipís, a nahradil jediného střelce duelu. Houpy se stal již 18. Plaňákem, který v sezóně skóroval, v tom budeme určitě rekordmani. Škoda jen, že ani jeden z těch 18 lidí se nedokáže prosazovat pravidelněji. Ve druhé půli jsme nejčastěji jen sledovali, jak si to mezi náma Čtyrák strká. Ale z minima jsme vytěžili maximum - Petr našel centrem neobsazeného Mariána, který si to namířil do vápna a byl faulován - penalta. Patrik Křemen ji se štěstím proměnil, ale jak sám říká, tohle by nechytl ani Péťa Čech - 2:1. Hosté penaltu nesli špatně, tvrdili že faul proběhl před vápnem. Čtyrák od té doby nezavřel hubu a brečel nad vším - proč že bereme tenhle míč, nad (ne)pískanými zákroky atd. Vrcholem byl hysterický výstup kapitána po brance, která nemohla nýt uznána, protože akci hostů zastavil zdvižený praporek. Rozhodčí na sebe nechal dořvat a pak vytasil červenou kartu. I v deseti lidech byli ale hosté lepší než my. Staněk trefil z přímáku břevno, při dalším pokusu ze standardky kousek za vápnem vynikl "proti svým" Fabi, když lapnul balón letící do šibenice. S vypětím sil jsme uhájili tři body, pojistku odmítl při přímákovém souboji se Staňkem Patrik, který do třetice nechal vyniknout gólmana.

Klobouk dolu ne tak za předvedený výkon, ale spíše za bojovnost. Frdla odehrál výborný zápas, na druhé straně piloval lajnu tam a zpátky Radek Chrástka. Lukáš vepředu odmakal hlavně druhou půli, kdy byl často sám proti protihráčům. Petr opět musel hrát na jiném postu než minule a popasoval se s tém zase výborně. A tak dále a tak dále, pochvalu si zaslouží každý, jen už jsem línej psát.....

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář