Jdi na obsah Jdi na menu
 


SK Planá - Hrdějovice B 1:0 - Domácí neporazitelnost trvá a trvá

5. 5. 2012

SK Planá - Hrdějovice B 1:0 (1:0)

Branka: Martin Beran

Rozhodčí: Havlíček, hráno bez karet.

Sestava: Fabián - Turek, Sodomka, Křemen, Csavoj - Adámek, Beran, Pintér, Stropek - Mavrodiev, Brejžek (70. Vobořil).

________________________________________________________________________

 Ještě odpoledne před zápasem se po trávníku v Plané proháněly traktůrky, aby zajistily modrému baletu perfektní podmínky pro zápas s hrdějovickým béčkem. Jenomže počasí nakonec mělo jiné plány a pro první poločas připravilo pro zápas podmínky, které hraničily s neregulérností. Patnáct minut před zápasem se strhla bouřka, z nebe padaly provazce vody a už už to vypadalo, že nezbude, než utkání odložit. Protestoval jen Píďa, pro kterého to v jeho „gumákách“ byl ideální terén. Nespokojený byl i šéf grilu Houpi. Kouč Cimburek ale znaleckým okem hodnotil, že se dělají na vodě, která už stačila zůstávat na povrchu, bubliny,  takže zaručeně za chvíli liják přestane. A nakonec 15 minut po předpokládaném výkopu skutečně přestal. Sudí uznal povrch za hratelný a šlo se na věc.

Na jedné straně hřiště ovšem zůstaly obrovské louže, takže úkol byl pro oba týmy jasný: těmto místům se vyhnout, nakopávat balóny a hrát po straně druhé, kde navíc měl Stropy proti sobě průchozího beka. Nebylo překvapivé, že nejčastěji se míč ocital utopen právě v kalužích… Paradoxně, Planá předváděla v prvním poločase nejlepší výkon jara, který připomněl podzimní formu. Přihrávky, centry před bránu, zakončení, důraz, rychlost, v prvních pětačtyřiceti minutách nechybělo Plaňákům nic. A zdánlivě ani přesnost a dobré zpracování, ale k tomu více teorie na konci reportu. Hrdějovice byly zatlačeny do obrany a do konce poločasu z ní nevylezly. Vypracovat si šanci bylo na těžkém terénu složité, ale držení míče bylo v naprosté většině u domácích. V úniku pálil dobře Víťa, o poznání hůře si pak počínal další útočník Mára, který než by kopl do míče levou, tak radši vymete pravou růžek. Pletiva za hřištěm… Domácí se zasloužené branky dočkali v 35. minutě, kdy Stropy poslal lahůdkový roh přesně na hlavu Martina Berana, gólman si na jeho zakončení sice sáhnul, ale mimo tři tyče už ho vytlačit nedokázal – 1:0. Bohužel Planá z převahy už další gól nevstřelila, při odchodu do šaten ale po dlouhé době sklidila potlesk Pivní tribuny.

Pokud by Hrdějovice a Planá sehrály druhou půli ve stejném duchu jako první část, nemusel by se Fabi o nulu bát. Jenomže to se nestalo. Do plochy se i přes pokračující déšť vpily kaluže a rázem se dalo hrát všude. Což Plaňákům nejspíš nesedělo. Hrdějovice se začaly dostávat k míči častěji a čas od času i podnikly rychlý protiútok. Plánská defenziva ale sehrála velký zápas a obranná trojice Tury – Patrik – Csavi zaslouží za výkon absolutorium. Domácí navýšit odmítli, vedle pálil Soda, na roh vytlačil gólman i zakončení Turyho. Místo se našlo i pro gesta fair-play - Cipi odmítl přiznáním doteku nabízený roh, hrdějovický čapájev předvedl to samé a naopak domácím roh nabídl. Hosté si pořádnou gólovku nevypracovali a tak odjeli domů s prázdnou.

Rozdíl v kvalitě prvního a druhého poločasu stojí za rozebrání. Jako nejpravděpodobnější se musí jevit varianta, že Plaňáci si na staré dobré výkony vzpomněli díky povrchu. Předvedená přesnost přihrávek – míč jen málokdy doputoval do autu, protože přes vodu do zámezí prostě doplavat nemohl. Kaluže způsobily i to, že domácím borcům odpadly problémy se zpracováním – míč po centru žbluňkl do vody a zůstal tak u kopaček modrého baletu, na jehož hráčích bylo ho z vody jen umně vylovit. Druhý poločas se odehrál na „vyschlém“ hřišti a domácí hra podle toho vypadala... Takže  pro příště se jeví jako ideální varianta dát si i za pěkného počasí sraz, nanosit na jednu stranu hřiště před mačem pár kubíků vody a do budoucna se není čeho bát.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: kluk od vody

(Stropy, 8. 5. 2012 14:16)

Závoj půl hodiny prvního poločasu dejme tomu, zbytek tragédie!!! Nesmíme přece bejt hned spokojený, ale naopak stále hledat možnosti pro zlepšení tj. trénink, na kterým tě už skoro léta vyhlížim!!! Na dnešní sváteční báčko mladý x starý by jsi tudíž příjít konečně mohl ne?! :)

Ještě jedna...

(Závoj, 7. 5. 2012 23:32)

Jinak se omlouvám,za pozdní názor,ale jsem momentálně v pracovním procesu...Někdo ten kapitalismus tvořit musí... Néééé jako pošta,woéééé... :-))))))

Doplním...

(Závoj, 7. 5. 2012 23:28)

A Páťu,miluju nejvíc... Snad se ostatní neurazí...

No jo , prostě jsem kluk od vody...

(Závoj, 7. 5. 2012 23:26)

Omlouvám se za svůj dobrý humor... Ale teď vážně,výsledek nevypadá na plánskej balet... Ale výkon všech je ho hoden... Byl to pro mně jeden z něj špílů , kterej jsem měl ctí prožít osobně na place... Děkuji všem kamarádům a kolegům z týmu za výkon... Chlapáci,já Vás žeru... Opravdu... DĚKUJI...