Jdi na obsah Jdi na menu
 


SK Planá - Kamenný Újezd 2:0 - Rozhodly Lukášovy branky ve druhém poločase

4. 10. 2014

 Sestava: Nováček - Tyl, T. Pintér, Sodomka, Kubíček - Adámek, J. Pintér, Řehoř, Turek (61. Plojhar) - Balogh (83. Mynář), Čertík (68. Vobořil).

Branky: 46. a 74. Balogh.

ŽK: 4:1. ČK: 1:0 (90. Marcelinho za 2 ŽK)

Přema Cup: Kuči (Přema to okomentoval takto: "No jednoznačně!").

_________________________________________________________________

Tentokrát jsme se museli obejít bez Cipiho a Pečiho, ale zase jsme vůbec poprvé v sezóně mohli nasadit konečně uzdravenou žijící plánskou legendu Sodomku!  Do rozestavení ještě zasáhla mírná viróza Plojhyho, a tak s běhavým útočníkem soupeře Arnoldem musel bojovat Marcel. Fotbal na měkkém pažitu to nebyl nic moc, první poločas a vlastně celý zápas byl bojovný s minimem šancí. Základem byly pevné obrany, Kameňák nic nevymýšlel a spoléhal na standardky a rychlé útoky. Novas tak měl práci pouze při výbězích proti přímákům a rohům. Modrý balet si dokázal vytvořit i nějaké šance ze hry. Marcel našel centrem Adamce, ten už byl ale hodně z úhlu. Střelou do boční sítě neuspěl Soda, nad pálil Řehy. Za zmínku ještě stojí vykázání hostujícího funkcionáře na tribunu, protože zakřičel na rozhodčího "Běhej!"

 

Hned ve 46. minutě se ale Plánští prosadili. A nemohlo to být jinak než po spolupráci nejlepšího nahrávače s nejlepším střelcem. Řehy vystřelil z hranice vápna, gólman na těžkém terénu míč nedokázal zkrotit, vyrazil ho před sebe a Lukáš dokázal míč dorazit do sítě. Kameňák pak úplně vypadl z role, nedařilo se mu skoro nic a Planá najednou dokázala držet míč a kombinacemi kolem vápna držet hosty v šachu. Až ke střele ale Kameňák domácí nepouštěl. Byl to boj, hodně si zaběhal v útoku Čerťas. V 74. minutě to už bylo o dvě branky. Po prodlouženém nákopu Lukáš nabíhal středem, zatímco všichni hráči soupeře se rozestoupili do stran. Sám na gólmana a střela přesně k tyči – 2:0. Hosté měli v zápase jedinou gólovku, po střílené přihrávce ale Arnold poslal míč nad břevno. Planá v obraně neudělala jedinou chybu, Plojhy, Starosta, Marcel, Kuči, Pítrs nebo i ten Soda to zvládali na jedničku. V 90. minutě ještě byla k vidění nejzbytečnější červená karta desetiletí – gólman si dal na čas s rozehrávkou po malé domů, nalákal k sobě Marcela, kosa a druhá žlutá pro plánského fightera. Takže příště zase nebudeme komplet… Vybojované tři body po pozorném výkonu nás i nadále drží na prvním místě, ale s tou disciplínou bude třeba něco dělat – loni jsme si vystačili s dvěma červenými za celý rok, letos máme po čtvrtině soutěže tři. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ty červený

(H.S., 5. 10. 2014 10:34)

Ty červený karty jsou jenom důsledkem ukvapených porevolučních rozhodnutí z listopadu1989. Dobře si všichni pamatujeme jak byla důležitá činnost např. politickovýchovné komise. To se každá červená karta důkladně probrala v komisi a následně i ve výboru, vyjímkou nebýval ani oddílový trest. Tato práce se po listopadu 1989 strašně podcenila a nyní to máme zpět jako bumerang!!