Jdi na obsah Jdi na menu
 


SK Planá - Neplachov 3:1 - Stropy a Cipís přispěli premiérovými góly k výhře

15. 10. 2011

 

SK Planá - Neplachov 3:1 (1:0)

 

Góly: Sodomka, Beran, Stropek.

Sestava: Fabián - Tyl, Sodomka, Mynář, Csavoj (Ježík) - Adámek (Vobořil), Beran, Pintér, Stropek - Brejžek (Turek), Mavrodiev.

  

 

Planá postrádala proti Neplachovu pětigólového střelce Balogha a musela tak najít místo pojišťováka na hrotu někoho jiného, kdo bude schopný vyhrávat hlavičkové souboje a sklepávat míče pro spoluhráče. Do útoku se tak vedle Víti posunul Marián. Nejpoctivěji pojal přípravu na zápas Cipís – před mačem si rozhodl oholit nohy, a provedl to takovým způsobem, že během první půle na hřišti málem vykrvácel. Hlavně Beryho fanynky bude z interních informací ještě jistě zajímat, že „tvořivý“ záložník nezapomněl před zápasem kabinu informovat i o tom, že si na zápas ostříhal nehty, ale to už chtěl slyšet málokdo a všichni se radši trousili směr hřiště a úvodní výkop.

Utkání začalo vyrovnaně a Neplachov se rozhodně nejevil jako snadná kořist. Soustředil se na defenzivu a spoléhal na brejky. Hrozil hlavně z rohů, které zahrával více než dobře a Fabi musel několikrát vyražením míče zabránit velké šanci. Planáhrála častěji s míčem, ale k přímým střelám na bránu se nedostávala.

Kolem desáté minuty se oči fanoušků na pár minut přesunuly směrem k lavičkám na západní tribuně, kde probíhal skvostnej slovní fotbal s nadávkami mezi pár jedinci a fotbalisti na hřišti byli chvíli na druhé koleji.

Gólovku měl pak Marián, když po Stropyho nabídce prováhal správnou chvíli ke střele do odkryté brány a jeho ránu mířící do sítě zblokoval obránce. Nad zamířil po precizním uvolnění  Starosta.

První gól domácích padl díky tomu, že Pítrs, obvyklý exekutor standartních situací, byl zaměstnán diskusí s Ivošem, který si chvíli předtím při rozehrávce jako poslední hráč narazil zkušeně o hostujícího útočníka. Takže když pak Pítrs přišel k míči na druhou stranu, neměl tušení, že byl odpískán jen nepřímý trestný kop, řekl Píďovi něco ve smyslu "Bacha Soda, vypadni, už sis to moh zvyknout, že chodit sem je zbytečný, já to prostě rozehraju," s čimž Píďa rád souhlasil a po posunutí míče nachytal gólmana nepřipraveného - 1:0.

Ve druhé půli začali hosté přitápět pod kotlem a Fabi musel být v pozoru, zatímco naláda diváků, kteří si koupili lístek na druhou stranu, značně ochladla. V první půli útočila Planá, teď na stejnou vzdálenější bránu Neplachov. Ale výhled na hostující gól stál za to. Ročkyho ofsajd ještě stačil zastavit první rozvlnění sítě hostů. Ale přímák z obrovské dálky už hostům srovnání zařídil. Jeden z neplachovských hráčů se opřel do míče, ten letěl, letěl, letěl… A zapíchnul se Fabimu do růžku brány – 1:1.

Planá dokázala rychle odpovědět, když Stropy rozehrál přímý kop přihrávkou kolem zdi na nabíhajícího Martina Berana. Ten se rozhodl centrovat před bránu, ale míč nabral i s krtkem, kterej pravidelně zorává na hřišti Plané velké vápno a balón nepochopitelnou trajektorií zamířil křížně k druhé tyči – 2:1. Nikdo mi nevymluví, že z tisíce pokusů by to Cipi už takhle netrefil ani jednou. Ale gól to byl opět krásný.

A zanedlouho bylo rozhodnuto. Pítrs vyslal dlouhý pas na nabíhajícího Michala Stropka. Ten měl dostatek sil, aby přesprintoval beka, ne už takovou rychlost, aby byl u míče rychleji než gólman. Jenomže brankář, který hosty nepodržel ani při jednom z předchozích gólů, se rozhodl darovat Stropymu první gól v sezóně, na kvalitním plánském pažitu mu podklouzly Prestige a Stropy levačkou zpoza vápna uklidil míč do prázdné brány - 3:1.

Zkušený pan rozhodčí poté vykompenzoval penalty na obou stranách. Nejdříve byl ve vápně podkopnut Stropy, na druhé straně zase sejmul protihráče Marcel.

 Planá se tak nadřela na tři body se soupeřem pohybujícím se v nižších patrech tabulky a nyní jí čekají dva těžké venkovní zápasy – na Lokádě a Hluboké.

 

Náhledy fotografií ze složky SK Planá - Neplachov 3:1

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

foto

(Stropy, 15. 10. 2011 20:22)

Na špičkách no:)