Jdi na obsah Jdi na menu
 


SK Planá - Nová Ves 2:1 - Utrpěné tři body, ale první výhra v sezoně je na světě!

25. 8. 2013

SK Planá - Nová Ves 2:1 (1:0)

Branky: Sodomka z pen., Křemen

Sestava: Vaňas - Turek, Křemen, Sodomka, Mavrodiev - Fujdiar, Špírek, Beran, Balogh (80. Chrástka) - Petscher, Brejžek (70. Mynář)

Rozhodčí: Feitl, ŽK: 2:5, ČK: 0:1 (60. Neuman)

________________________________________________________________________

Před utkáním se držela minuta ticha za zesnulého Rudu Fialu, domácí nastoupili s černými páskami.

Proti nováčkovi z Nové Vsi jsme bohužel nepředvedli dobrý výkon. Po celých 90 minut jsme hráli těžkopádně a proti zuby nehty se bránícímu se soupeři jsme se jen těžko prosazovali. Fotbalové krásy sobotní zápas vůbec moc nepobral... Utkání začalo ve stejném duchu, jako to v Hodějovicích. Hosté se poprvé za půlku hřiště dostali po naší chybě, rychlý útočník Boháč přesprintoval naše beky a kolem Milana poslal míč do sítě - 0:1. Následně jsme opět diktovali hru my, k dispozici jsme měli na deset rohů, k tomu další zajímavé standardky, ale výškově vyšší soupeř s poklidem sbíral míče snášející se do vápna. Největší šance na srovnání měl nejprve Soda, který z otočky minul jen o pár centimetrů, a Víťa, kterému míč do jasné příležitosti předložil Špíry, jenomže plánskému ostrostřelci míč těsně před kopem poskočil a rána zamířila nad břevno.

Druhý poločas přinesl ne úplně všední situace. Hosté hráli tvrdě a zaslouženě sbírali žluté karty, obrázků, kdy se plánský hráč uvolnil a protivník ho chytil za dres nebo kolem břicha bylo k vidění několik. Ale i díky tomu Nová Ves stále držela vedení. Situaci jí ale zkomplikoval nesmyslným faulem zezadu Neuman v 60. minutě, když nabral po odehrání míče Turyho. Proti deseti už jsme se dokázali prosadit, ale bohužel ne ze hry. Nejprve Víťa motal ve vápně a po jeho podkopnutí se kopala pecka. Tu si tentokrát vzal na starost Píďa a při povzbuzování diváků "Kašparů chtějí vysklít další okno" poslal míč nechytatelně k tyči - 1:1. Hosté už poté rozhodnutí rozhodčího špatně nesli, průpovídkami ještě přiložili pod kotel a rozhodčí jim nic nedaroval... Nicméně faul v 70. minutě na Pečiho byl jasný a Patrik ze své oblíbené pozice za vápnem míč zakroutil přes zeď do odkrytého koutu brány - 2:1. I v deseti se Nová Ves do konce zápasu dokázala dostat do zakončení, hlavně po dlouhých autech a standardkách, kdy měli daleko lepší hlavičkáře, než my. Vani ale odolal a protože ani Peči, Špíry či Ivoš z nadějných šancí neuspěli, rozešly se celky za stavu 2:1 pro Planou.

Po zápase se z plánské kabiny ploužily postavy, které nevypadaly na to, že by byly ještě někdy schopny rychleji se pohybovat, natož hrát fotbal. Nová Ves nám dala zabrat... Nakonec nás spasily dva fíky obránců, bylo by fajn, kdyby se příště prosadili i nějací ofenzivní plejeři...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Tak to je.

(H.S., 28. 8. 2013 9:59)

Výhra nebyla utrpěná, ale vybojovaná, vydřená. To je ale v jiných soutěžích normální, zapomeňte na výsledky 5:0, 6:2 apod. To by jsme se museli vrátit do pralesa. Soupeř měl dobře organizovanou obranu, hrál chytře a spoléhal na kvality Boháče, který ještě nedávno hrál divizi. Možná jste taky zaznamenali, že stoper Vrábek neustále dirigoval defenzívu svého mužstva, a světe zboř se, všichni jeho pokyny plnili. Tak to ale bude pořád, a na to si už zvykněte. Navíc se v Nové Vsi poctivě trénuje dvakrát týdně, tam prý nikdo nejde místo tréninku na hokej, na ryby apod. Pokud se sebou nebudete něco dělat (třeba trénovat, a zápas odjezdit po prdeli), tak se brzo posuneme spíš do dolní poloviny tabulky, a potom do pralesa, kde možná zase lehce budeme vyhrávat zápasy o 3-4 branky a navíc bez tréninků, ale budeme v pralese. A jestli mi sem někdo napíše, že je to jedno, tak ať už na hřiště v Plané nechodí. Doufám, že poslední dva zápasy vám trochu otevřeli oči.