Jdi na obsah Jdi na menu
 


SK Planá - Nové Hrady 4:0 - Před duelem se Sedlecem povinné vítězství

5. 11. 2011

Sestava: Fabián - Csavoj, Křemen, Sodomka, Turek - Stropek, Pintér, Mavrodiev, Adámek - Vobořil, Balogh. Střídali: Tyl, Mynář, Lepieš

Branky: Mavrodiev 2, Vobořil, Pintér z pen.

 

Nové Hrady se rozhodly ukrývat sestavu před plánským protivníkem do poslední chvilky a autobus z nejvzdálenějšího kouta okresního přeboru Českobudějovicka dorazil do srdce jižních Čech až 15 minut před zápasem. Bohužel se brzy ukázalo, že pravým důvodem zpoždění bylo to, že hosté se snažili po všech novohradských hospodách sehnat alespoň jedenáctého fotbalistu pro zápas, ale respekt z Plané byl veliký a domácímu celku, jenž nastoupil se Křemenem na stoperu, se nakonec postavila jen desítka statečných.

Domácí zmáčkli soupeře od úvodní rozehrávky a ukázali, že o majiteli tří bodů nebude pochyb. Důležité bylo rychle vstřelit první branku. To se povedlo po kostrbatém rozehrání přímáku nakrátko, kdy se míč dostal k Honzovi Adámkovi, hvězdě posledního vydání pořadu Pošta pro tebe (hledal jsem záznam, ale snad jedinej tenhle pořad, na kterej se musí Soda jako zaměstnanec pošty povinně dívat, archiv na webu ČT nevede). Takže Honza libovým centrem našel Mariána a ten uklidil míč do vinglu – 1:0. Na 2:0 zvýšil opět po centru ze stejné strany opět Marián Mavrodiev. Ten si v zakončení ještě narazil o hlavu Hanzise a poslal míč kebulí mimo dosah brankáře. Na 3:0 upravil zkušeně Petr Vobořil. Petr byl vyslán proti gólmanovi pěknou přihrávkou a Petr zvolil střelu, na níž brankář nemohl stihnout reagovat. Zajímavé bylo při samostatném úniku sledovat ruku s praporkem pomezního z Nových Hradů. Vnitřní boj „Ofsajd to nebyl, mávnu to nebo ne“, se projevoval silným cukáním praporku, nakonec ale poctivost zvítězila a pomezák si vysloužil pár kokotů a „už se na to vyser“ od svých hráčů. Nutno dodat, že pomezní svou chybu dokázal v utkání napravit a vzal po centru Pítrse hattrick Mariánovi. Nové Hrady v deseti neměly na to domácím konkurovat a po prvním poločase bylo po zápase. Naopak mohly být rády jen za tři inkasované branky, třeba pumelice posily Csavoje (čtěte Čavoje, jinak si vás Cavi najde….), měly gólové parametry, ale exroudenskému hráči je plánská brána zatím malá.

Druhá půle už se hrála tak nějak z povinnosti, Plánským se přestaly dařit kombinace a Fabi se i párkrát dotknul míče. K Mariánovi se doneslo, že za hattrick se platí do kasy, takže dělal vše proto, aby se nedostával k zakončení. Z nepřesné hry nakonec vzešla penalta, kdy byl podkopnut ve vápně Pítrs a právě Starosta pencli jistě proměnil4:0. Do hry se postupně dostali Ivoš, Marcel a Robo, ale ani oni nezabránili úpadku hry a fanouškům už mnoho útočných akcí nabídnuto nebylo. V tutovce nemířil přesně Tury. Zápas proti oslabenému soupeři tak skončil jasnou výhrou 4:0, Fabi si připsal další čisté konto.

V příštím vloženém kole se SK utká na domácím hřišti s vedoucím celkem tabulky Sedlcem. Ten padl o tři branky na Lokádě a jeho náskok na Planou se tak ztenčil jen na tři body.

Závěrem je třeba zmínit hráče Michala Špírka, tuto pasáž nečtěte, pokud nejste fanoušky pochvalných řádků. Špíry se po téměř po třech letech, kdy se tento plejer pral s vážným zranění kolena, hlásil před utkáním trenéru Josému Cimburkovi a dostal se na soupisku pro zápas. Tento hráč v zápase přesvědčil o svých kvalitách, a jako jediný si už jen za dobu rozcvičky vysloužil povýšení. Původně dostal tento hráč číslo 20, ovšem po rozběhání se posunul hned o čtyři místa a byla mu přidělena šestnáctka. Nikomu jinému se toto v sobotu nepovedlo a myslím, že to je dostatečný důvod k tomu prohlásit, že Michal Špírek byl hráčem utkání. Jeho příklad vybičoval plánské spoluhráče k parádnímu výkonu v prvním poločase, a Špíry, kterému Stropy v budoucnu rád přenechá číslo 8, se po dohodě s koučem rozhodl odložit premiéru do jara. Závěrem je třeba dodat, že dokud budu psát reportáže já, bude Michal Špírek vyhlašován nejlepším hráčem pravidelně, ten kluk si to zaslouží.

Autor: Nezávislý nezaujatý pozorovatel

Dodatek: Píďa se prý na Poštu pro tebe koukat povinně nemusí, ale dělá to jen kvůli Poštěváčkovi Ondrovi, protože na společné chvilky s ním má plánská ikona prý jen ty nejlepší vzpomínky.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Stropy....

(Závoj..., 7. 11. 2011 21:32)

Děkuji,nechávám vzdělání svého syna plně ve tvých rukou,woe.... :-))))

michal špírek

(Lukáš, 6. 11. 2011 22:53)

ten kluk si zaslouží základ to beze sporu, doufám že se dostane do základu proti sedleci ;)

Re: michal špírek

(Pitrs, 7. 11. 2011 14:33)

ty jo, našel jsem jednu zajímavou historickou fotografii, kde to dokazuje že si opravdu někdy hrál fotbal, zajímavé :-) mrkni na své fotky na facebooku :-P

zlatý časy no...

(Špíry, 7. 11. 2011 15:53)

viděl sem Pítrs, nevim jak si to vyštrachal, to už má historickou hodnotu :D

Re: zlatý časy no...

(Pítrs, 7. 11. 2011 20:00)

no to víš, taky sem šátral v análech...a co jsem tam pěknýho našel :-DDD

Houby malá...

(Čavi popř. Závoj PLEASE, 7. 11. 2011 14:28)

Nikdy jsem se do diskuse nechtěl moc zapojovat,avšak nemám navybranou...Mé střely měly gólové parametry to je pravda...Ale jak jsem měl ze svých důveryhodných zdrojů na katastru vyčíst, jsem se dozvěděl, že Nou Camp v Plané , který se pišní skoro již dvaceti zápasovou nedobytností , je takzvaně do kosa (pro lajky je hřiště do tvaru p..i) , a jak jistě víte , mé střelecké schopnosti jsou strojově řízeny přes družici NASA. A proto jistě pochopíte , že výsledek nebyl kladného charakteru. Děkuji Vám za Vaši pozornost při mém vysvětlení vzniklé sytuace. Již jsem svůj zaměřovací program dal k netradičně nepřesnému přeprogramování. Přeji hezký zbytek dne.... Děkuji ještě jednou a přeji hezký zbytek dne... S úctou Váš "Čavi"....

Re: Houby malá...

(Lukáš, 7. 11. 2011 19:30)

musíš si počkat až vyjde navigace podle GALILEO ta by měla bejt na evropský poměry přesná :P a rovnou ti odpovim na tvojí narážku - ne, mě už nic nepomůže :D

Re: neporazitelní

(Stropy, 7. 11. 2011 17:27)

Špíry, ty si na právech v Plzni ne, když máš čas šťourat se v análech:)) jinak myslel jsem si že to bude tak 60 zápasů, tak to máme teda sakra co vylepšovat!!!

Re: Závoj

(Stropy, 7. 11. 2011 15:19)

Závoj, myslim si, že maj na katastru mylný informace, řekl bych že plánská domácí neporazitelnost je delšího trvání, jinak vysvětlení tvojí sobotní kosy je vyčerpávající, jen bacha aby příště nebyla na kartu:) PS: Na chyby ser, ty se dělaj i v učitelským sboru a já jsem tomu zářným příkladem, když jsem něco píšu, tak to vždycky radši konzultuju s googlem a třeba čárky píšu odjakživa podle chuti vim jen, že před A se moc nedělaj:)

Re: Re: Závoj - Domácí neporazitelnost

(Špíry, 7. 11. 2011 17:04)

Hoši trochu sem se nudil na přednášce a zapátral v análech :) poslední prohra doma 22.5. 2010, ve 22. kole III. třídy 1:5 s Akrou. Od tý doby devatenáct mačů bez prohry, sedmnáct výher a dvě remízy.

OPRAVA pravopisu...

(Čavi popř. ZávoJ, 7. 11. 2011 14:31)

Omlouvám se za slovo "sytuace" samozřejmě jsem si po zpětném přečtení vědom své hrubky...Avšak jistě pochopíte,že díky mé pracovní náplni se na nějakou češtinu nebere zase tak veliký důraz a zřetel... Omlouvám se,již se to snad vícekráte nestane... :-)))))

8 si se zbláznil ne...

(Stropy, 6. 11. 2011 23:35)

Špíry, až já skončim, tak bude dres s 8kou viset v klubovně nad televizí!! Jinak nad televizí proto, aby byl co nejvíc na očích, takže s tim posunem z 20tky na 16ku buď spokojenej, níž už by to bylo stejně na kriminál:))