Jdi na obsah Jdi na menu
 


SK Planá - Olešnice 1:0 - Důležité vítězství ozdobené udrženou nulou

27. 10. 2013

SK Planá - Olešnice 1:0 (0:0)

Branka: 63. Špírek

Sestava: Vaňas - Turek, Křemen, Sodomka, Mynář - Chrástka, Fujdiar, Petscher, Beran - Špírek (65. Vobořil), Csavoj.

_________________________________________________________________________

Na jedno z klíčových utkání podzimu jsme se pro jistotu sešli v dostatečném počtu a měli k dispozici luxus jednoho hráče na střídání. Což při stavu, kdy Patrik nastoupil s ortézou na bolavé ruce a Špíry od 1. minuty bojoval s bolestí kolena nebylo na nijak růžové vyhlídky. Chyběli totiž nově zranění Frdla a Lukáš, Patrik Ira už si chystá fotbalový uzlíček do Prahy a víc nás (kromě dlouhodobých marodů) zkrátka není...

Od úvodních minut se hrál tvrdý, ale férový duel dvou dobře organizovaných týmů. Byla to Planá, která se mohla ujmout vedení po nádherném přímáku Pídi, střela ale jen otřásla konstrukcí brány. Tenhle přímák ukázal, že výjimka potvrzuje pravidlo - Soda tímto kopem navnadil fanoušky, takže když mířil v zápase zahrávat další standardky, zpozorněli s myšlenkou z jednoho z dílů Okresního přeboru "Hele, Píďa, ten to prej dobře kope." A Soda jim předvedl precizní kopy deset a půl metru nad břevno. Do další gólovky se po rychlé akci dostal Csavi, který postupoval sám proti brankáři, jenomže míč namířil těsně vedle tyče. Olešnice se dočkala své šance až těsně před přestávkou, kdy vyzkoušel pozornost Vaniho ránou pod břevno Fiala.

Ve druhém poločase se mohla vedení přikulit na každou ze stran. Hosté zahodili tutovku, stejně tak na druhé straně v 60. minutě ukradl Špíry míč lépe postavenému Csavimu a nechal vyniknout gólmana. Csavi se ale neurazil a o tři minutky poslal Špíryho proti gólmanovi. Při směru zakončení si nejen plánští rowdies, ale i sám střelec říkal: "Kur*a, co to je za kopyto," míč ale nakonec trefil bližší tyč a dokonalým angličákem zapadl těsně za druhou - 1:0. Před Baletem byl těžký úkol udržet 25 minut čisté konto. A dařilo se mu to - výborný zápas hrála celá obranná řada, podporovaná dobře zálohou, kde kraloval hlavně Peči. Máknul si na straně i Radek, který dokázal uhrávat důležité míče. I přesto se musel ke slovu dostat Vani, když v 75. minutě hostující útočník proti němu postupoval sám, Vani ale jeho úmysly přečetl a střelu vyrazil do bezpečí. Byl to nejdůležitější zákrok odpoledne, další střelu na bránu už si nepřesní Olešničtí nevypracovali. Na druhé straně mohl pečetit Cipi, který se po úderu do spánku na závěr prvního poločasu probudil k velkému výkonu, ale i brankář hostů ukázal parádní reflexy. Domácí si tři body pohlídali, obrana soupeře vynulovala a Planá tak oslavila třetí vítězství v řadě!

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

taktika

(Lukáš, 28. 10. 2013 20:07)

Dobře a disciplinovaně odehráno, příště už se přidám taky ;)

Re: taktika

(Špíry, 28. 10. 2013 22:45)

Zase si spolu nezahrajem... Ale tak snad se toho někdy ještě dočkám :)

Re: Re: taktika

(Lukáš, 29. 10. 2013 23:01)

tak zase si poodskočil, tak můžeš v klidu odpočívat :D

Re: Re: taktika

(H.S., 30. 10. 2013 8:35)

Tschechische simulante bande. Doktora Grünsteina na vás, ten by vás vyléčil !