Jdi na obsah Jdi na menu
 


SK Planá - Týn n. Vltavou B 2:1 - Jen s námahou vydřené tři body

16. 9. 2012

SK Planá - Týn n. Vltavou B 2:1 (2:0)

Branky: 26. Fujdiar, 36. Adámek - 83. Klička.

ŽK: 1:2.

Sestava: Fabián - Vobořil (85. Frdlík), Křemen, Sodomka, Ira - Mavrodiev, Schönkypl, Beran, Adámek - Fujdiar (70. Balogh), Bendík.

______________________________________________________________________

Nebyl to úplně ideální stav před sobotním zápasem... Hrát nemohl Víťa, na dlouhou dobu jsou ze hry venku Pítrs a Špíry, v Itálii si válel šunky Tury, Lukáš B. byl po kašlíčku, a protože nikdo z občasných hráčů (Marcel, Csavi atd.) nedorazil, lepil sir José Cimburek sestavu, jak se dalo. Do útoku tak byl dokonce vyslán Fujdži.

Pro Petra Vobořila to byl poslední mač, který si mohl užít jako svobodný. Příští týden se totiž žení a jeho fotbalová budoucnost je ve hvězdách - bude mít od Lucky povolenky? 

Od začátku zápasu to žádná přehlídka krásy nebyla. Chvíli trvalo, než si vše sedlo, ale pak domácí přeci jen zamířili za skórováním. Nejprve Hanzi naservíroval přihrávku na volného Beňďase, jenomže na jeho zakončení se ukázalo, že je v Plané teprve krátce. Krtiny na severní straně hřiště mají Plánští dokonale zmáknuty, bohužel Lukáš s odskokem nepočítal a prázdnou bránu tak minul. A tak se prosadil pětačtyřicetiletý Láďa Fujdiar. Tomu míč posadil na hlavu Cipís a bylo to 1:0. Za deset minut opět po Martinovo centříku už domácí vedli o dvě branky - Honza Adámek předvedl svůj tradiční důraz, a s přispěním nejspíše i drobného faulu dotlačil v té době ještě jeden ze tří plánských Nike balónů do sítě. Hosté nehráli vůbec špatně a Fabi musel už v první půli zachránit tým proti nájezdu soupeře, útočník se ale ani nadvakrát prosadit nedokázal.

Jinak to bylo hodně nervózní z obou stran. K vidění byl fotbal s ochrannou známkou okresního přeboru, Made in Planá. Představit si pod tím můžete leccos, ale kdyby se točil film Okresní přebor 2, stačilo by v sobotu v Plané vzít kameru, natočit devadesát minut a nemuselo by se ani nijak střihat. Sir José opět hlasitě pořvával na své svěřence a naběhal po lajně možná dvakrát tolik co Píďa v poli. Jinak velice poctivý pomezní soupeře se v jednu chvíli obořil na sudího, proč že nepísknul ten ofsajd, co mával, doprovodil to komentářem, který se rozhodčímu moc nelíbil a chvíli to vypadalo, že bude muset své místo opustit. Sudí si dokonce řekl o hlavního pořadatele, sice nevím, co ten by nadělal, ale když se ukázalo, že tuto funkci obdržel Kaštan, byla groteska dovršena. Když se totiž vydal kolíbavou chůzí přes hřiště, bylo jasné, že se hrát dlooouho nebude. Jinak nechyběly na hřišti ani strkanice. 

Ve druhé půli už se hrál dokonce i fotbal. Týn přijel s kvalitním kádrem a dával to domácím znát, pracoval na dohnání dvoubrankového manka a míč měl převážně na svých kopačkách. Ale i my se dostávali do šancí, největší měl Mára, který parádně doplnil útok, zakřičel si Šenkymu o míč, ale v zakončení napálil balón jen do gólmana Vachuty. Zachytal na druhé straně i Fabi, vytáhl chytrou střelu nad břevno, jednou ho pak po hlavičce Mahúta horní tyč dokonce zachránila. V 83. minutě hosté zaslouženě snížili, Klička natáhl ke střele a křížnou ranou nedal Fabimu šanci, nezbývalo než před pěkným gólem smeknout. Posledních deset minut hry pak Planá zahrála zkušeně a s velkým přehledem. Cipi ukázal, proč že bere ty steroidy a když si přikryl míč u rohového praporku, nevzal mu ho nikdo. Hosté už si šanci na vyrovnání nevypracovali.

Utrpěli jsme tak důležité tři body. Z výkonů je tentokrát třeba vyzdvihnout hlavně defenzivní hráče, bez chyb zahráli např. oba Patrikové, hodně toho oběhal Šenky, na obě branky nahrál Cipi. Domácí tak neztratili v zápase body, ale nakonec přeci jen něco. Postrádá se jeden ze zápasových míčů, nálezci bude vystavena odměna v podobě doživotního volného vstupu na Modrý balet, a to včetně zápasů v první lize, kterou za tři roky odkoupíme od Dynama.

Šňůra domácí neporazitelnosti je na čísle 29!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář