Dominik Kodras: Plané by vyšší soutěž rozhodně slušela!

Podzim se áčku povedl, ale plánští bafuňáři nespali a v zimním období přivedli do týmu další posily. Jednou z nich je třicetiletý DOMINIK KODRAS, odchovanec Trhových Svinů. V mládeži působil v Dynamu a SKP, v dospělém fotbale pak v divizní Třeboni, Roudném a Českém Krumlově. Poslední tři roky strávil v Trhových Svinech. A nyní zakotví u nás!

Dominik je aktuálně jedním z nejznámějších silových a kondičních trenérů v republice. Je osobním koučem několika fotbalových a hokejových reprezentantů, jako člen realizačního týmu byl s hokejovou repre na olympiádě v Pekingu a dvou mistrovství světa (z jednoho MS si přivezl bronz).

 

Proč ses rozhodl pro přestup do Plané? A proč to považuješ za vrchol svojí kariéry?

První důvod je ten, že v Plané znám většinu kluků a s některými jsme si říkali, že by bylo skvělé si spolu ještě zahrát. Druhý je rozhodně rodinný, mám to pár minut autem a z časového hlediska je to perfektní. Za vrchol to považuji proto, že v aktuální formě by mě málokdo chtěl (smích).

Pracuješ jako kondiční kouč. Jak moc budeš tréňovi mluvit do přípravy? 

Vůbec! Na fotbal si budu chodit odpočinout od práce a udělám všechno, co hlavní trenér předepíše.

Když jsme u toho, trenér byl několikrát ve STACE Tvým svěřencem. Jak jste ho hodnotil?

V posilovně se chová stejně, jako v životě a v trenéřině – vše na 100 %! Maximální profík.

 Co bys chtěl po fotbalové stránce v Plané zažít?

Nejkrásnější pocit je vždy vyhrát soutěž a postoupit do té vyšší. Když vidím nové zázemí, tak by Plané vyšší soutěž rozhodně slušela!

Proslýchá se, že Planá Tě angažovala i kvůli marketingu, kdy máš na svém instagramu přece jen o trochu více sledujících než klub. Jsi připraven Modrý balet propagovat?

Mám to i ve smlouvě a smluvní podmínky se musí plnit. Takže rozhodně ano (smích)

Jaké spoluhráče z Plané si osobně znal?

V průběhu kariéry jsem jich potkal několik – Honza Pintér, Pavel Svoboda, Dominik Kořínek, Jarda Lacko, Jirka Carda, Martin Cimerhanzl, Matyáš Tibitanzl, Lubor Kitzler… Je jich hodně.

Jak sis užil první tréninky v novém působišti, jaké jsou Tvé dojmy?

Skvělé, už jsem to říkal několikrát, ale takové podmínky se jen tak nevidí. Tréninková účast je fantastická, stejně jako přístup všech kluků. Dojmy jsou lepší, než jsem původně čekal.

Měl jsi ke svému přestupu nějaké ohlasy? 

Ohlasy byly pozitivní. Klukům ve Svinech jsem důvody vysvětlil a poděkoval jim za krásné roky, chápali to a popřáli mi hodně štěstí. To mě potěšilo nejvíc. Pak psali i budoucí protihráči, že moc rádi nejsou, protože ví, že hrát proti mě je někdy nepříjemné (smích).