Dvě výhry, jedna remíza a jedna prohra – to je zatím naše jarní bilance

V prvním jarním kole jsme připravili první porážku v sezóně týmu Strunkovic, vyhráli jsme v azylu v K. Újezdu 1:0.

Ohlas kouče J. Pintéra: „V první řadě jsem nesmírně rád, že jsme utkání zvládli a možná udělali ještě zajímavé jaro. První poločas byl z obou stran takový hodně opatrný, my jsme drželi balon, ale nedokázali jsme se přes dobře bránícího soupeře nijak prosadit. Byly tam nějaké náznaky, případně standardní situace, ale měli jsme i smůlu, kdy jeden roh odvracel domácí hráč z brankové čáry. Chyběla nám kvalita a přesnost ve finální fázi, kdy jsme si nedokázali dobře nachystat tu poslední přihrávku před zakončením. Druhý poločas už byl o něčem jiném. Strunkovičtí trošku přidali, vytvořili na nás větší tlak v rozehrávce a díky tomu se dostali do dvou obrovských příležitostí, které pro ně bohužel nedokázali potrestat. V těchto kritických momentech nás neskutečně podržel v bráně Kamil Hajdušek, když jsem se koukal na kameru, tak při té střele do prázdné branky už měli někteří hráči i fanoušci ruce nad hlavou. My jsme to přežili a v 90. minutě ze standardky udeřili. Do konce nastavení to ještě lítalo naším vápnem, ale to už jsme si dokázali pohlídat a dotáhnout utkání do zdárného konce. Když bych se vrátil k celkovému průběhu, tak si myslím, že soupeř si přijel pro bod, věděl, že, to bude těžké utkání, nikam se nehrnuli a čekali na naší chybu. Ty jsme i udělali, ale nebyly potrestány. Zatímco my jsme chtěli vyhrát za každou cenu, nejen kvůli sobě, ale abychom třeba dokázali celou soutěž tímto výsledkem ještě zdramatizovat. Což si myslím, že se nám i povedlo. Strunkovičtí potvrdili svoji kvalitu a ukázali, že jejich výsledky z přípravy nebyly náhodou, nicméně my jsme to utkání chtěli vyhrát víc a proto se to potřebné fotbalové štěstíčko postavilo čelem k nám a připisujeme si skalp téměř 10 měsíců neporaženého týmu, a to už má svoji váhu! Mužem zápasu je bezesporu Kamil Hajdušek v bráně, náš střídající žolík Peťa Pajerský hru výrazně oživil a celý tým, včetně lavičky zaslouží ode mě absolutorium za přístup!“

V dalším zápase jsme bohužel stejným poměrem podlehli Čkyni.

Ohlas kouče J. Pintéra:  „Soupeř dal jeden gól, my žádnej. Je to vlastně strašně jednoduchý, ta omáčka kolem nikoho už druhý den po zápase nezajímá. Minulý týden po vítězství nad “neporazitelnými” Strunkovicemi jsme byli za bohy, teď jsme za voly. Domácím gratuluju k vítězství, chtěli víc a to rozhodlo.“

Následně jsme v Kameňáku kuriózně z pozice domácího týmu vyzvali právě Kamenný Újezd a přetlačili ho 2:1.

Jan Pintér (trenér)Bohužel sami svým přístupem a asi laxností jsme připustili zbytečné drama. Kdyby jsme v prvním a druhém poločase proměnili aspoň polovinu šancí, které jsme měli, tak to bylo 4:0 a mohli jsme si zahrát pohodový fotbal. Takhle jsme z toho udělali drama až do závěrečných minut. Kdy soupeřův brankář kopl v nastavení perfektně dvě standardky, které jsme naštěstí odvrátili. Během zápasů jsme si vytvořili přibližně 8 šancí, některé jsme blbě vyřešili nebo nás vychytal domácí brankář. Domácí pak šli za vyrovnáním, což se jim po pauze vyplnilo, dostali se na koně a začali být více nebezpečnější. Nás pak uklidnil až druhý gól a utkání jsme dohráli a dotáhli ke třem bodům. Za Kameňák byl nejlepším hráčem brankář Petr Oliva, podal výborný výkon a díky němu držel tým stále ve hře. Od nás nejlepší na hřišti oba stopeři Ondra Hotový a Roman Lengyel s nimi na středu zálohy Jirka Carda.

No a konečně v Prachaticích jsme remízovali 1:1.