Historický klubový milník! Planá má pro příští sezónu obsazeny všechny věkové kategorie

Povedlo se něco, z čeho máme skutečně velkou radost! Po sedmi letech, kdy v Plané padlo rozhodnutí o znovuobnovení fotbalové mládeže, se nám pro příští ročník povede mít tým v každé věkové kategorii! Pro naše děti je tak zajištěn plynulý přechod mezi jednotlivými kategoriemi – od mini přípravky až po dorost!

Rádi bychom vypíchli při ohlédnutí zpět tři jména, samozřejmě ale v průběhu let přiložila ruku k dílu spousta dalších osob. U počátku snahy o znovuzaložení fotbalové mládeže stál, dnes již bohužel zesnulý, předseda klubu Maxmilián Bláha. Ten zareagoval na přání starosty obce Tomáše Pintéra a například neváhal osobně obejít všechny děti v Plané. Díky němu se tak vše nastartovalo. Po něm věnoval a věnuje mnoho péče a času plánské mládeži aktuální předseda našeho SK Lubomír Pintér, od počátku se pak velkou měrou o rozvoj mládežnických týmů v Plané zasloužil Ladislav Fujdiar.

Máme radost, že vše nyní vyvrcholilo tím, že podle všeho poprvé v historii má náš klub zajištěno, že bude mít tým v každé z věkových kategorií. To znamená mini přípravku, mladší přípravku, starší přípravku, mladší žáky, starší žáky, dorost a samozřejmě i muže!

Dosud chybějící kategorii mladších žáků se povedlo obsadit díky spolupráci tří klubů – Plané, JFA a Černého Dubu, kdy každý z klubů dodá své členy a bude tak moci vzniknout jeden tým. „Když jsou v daných klubech lidé, kteří myslí především na děti, jde domluvit vše,“ pochvaluje si plánský Jan Pintér. Trenérem mladších žáků bude Jan Pavlík (Jihočeská fotbalová akademie).

Děkujeme všem, kteří se o rozvoj plánského fotbalu zasloužili, ať už jde o jednotlivé trenéry nebo naše sponzory a partnery, díky kterým můžeme pro děti chystat ty nejlepší možné podmínky a připravovat jim věříme hezké zážitky s tím nejhezčím sportem. Děkujeme za důvěru také všem rodičům! A samozřejmě rovněž děkujeme všem dětem a členům SK – a pozor, tahle jízda teprve začíná, do budoucna máme velké plány…

Samozřejmě, že nadále probíhá nábor do všech věkových kategorií!