Muži zakončili sezónu na osmém místě. Jak zní hodnocení kouče Honzy Pintéra?

SK Planá – muži – I.A třída sk. A – 2022/23

8. místo

26 zápasů – 8 výher, 6 remíz, 12 porážek, 45:50, 30 bodů (doma 17 bodů, venku 13 bodů)

Nejlepší střelec týmu v sezóně: Petr Šteyer, Dominik Kořínek (oba 9 gólů)

Hodnocení trenéra Jana Pintéra:

„Sezóna se mi hodnotí složitě. Bylo tam hodně dobrých a kvalitních výkonů, taktéž i spousta otřesných až zoufalých. Nejdřív vezmu, co se nepovedlo. Nepovedlo se nám v tabulce umístit tam, kam si myslím, že patříme. Dle mého osobního názoru se náš tým, s kádrem, který máme, má pohybovat do pátého místa. Zapříčiněno to bylo nevyrovnaností výkonů a slabou produktivitou s týmy, které jsou v tabulce kolem nás. Největší výbuch a totální zmar se stal ještě na podzim doma se Strunkovicemi, kdy jsme dostali 0:7. To bylo skutečně něco strašného až ostudného. V ten den bychom snad prohráli i s naší přípravkou. Dále mě pak tíží na srdci domácí prohraná utkání se Lhenicemi, Vimperkem a Čkyní. Z venkovních utkání mě mrzí remíza v Netolicích a prohra v Kamenném Újezdu. Kdy ve všech těchto utkáních jsme byli lepším týmem, hráli jsme výborně prvních 20-30-40 minut, ale pak jsme zbytek utkání zcela odevzdali a mysleli si, že soupeři si dají góly sami. Úplně jsme odešli a vypadli z tempa. V těchto utkáních jsme poztráceli cca 9-10 bodů, díky kterým bychom byli na hranici první pětky. Ale to je to kdyby, na to se nehraje…

Naopak co mě v sezóně potěšilo a za co jsem velmi rád, je docházka. Samozřejmě může být vždy lepší, ale abychom průměrný počet na trénincích a zápasech měli za jarní část 15 lidí, je na tuhle soutěž dobrý počin. Za což bych chtěl klukům poděkovat! Dalším střípkem do té veselejší mozaiky byl konec podzimní části, kdy jsme v posledních dvou zápasech zmobilizovali všechny síly a udělali 6 bodů, stejně tak jako předtím za 11 zápasů. Slušně se nám povedl i konec jarní části, kdy jsme z posledních 3 utkání vyválčili 7 bodů.

Paradoxem je, že s týmy z první pětky (kromě propadáku doma se Strunkovicemi) jsme odehráli vždy velmi vyrovnaná a divácky pohledná utkání. S Roudným dvakrát prohra o gól, s Mirovicemi remíza a prohra o gól, Strunkovice výbuch a prohra o gól, s Vodňany remíza 3:3, když jsme ještě v 60. minutě prohrávali 0:3, domácí prohra o gól a s Kaplicí výhra i prohra 1:0. V těchto utkáních jsem vždy viděl a potvrdil si, že do té pětky patříme. Bohužel ty zápasy, které jsme měli papírově zvládnout, nám nevycházely dle představ a trápila nás v nich koncovka.

Do nové sezóny musíme zapracovat na vyrovnanosti a větší stálosti výkonů, protože to v klucích zkrátka je. Jenom to nedokážeme vždy prodat na 100 %. Suma sumárum jsem rád, jak jsme v klidu a s přehledem dohráli konec sezóny. Z toho, co se nepovedlo, je třeba vzít si ponaučení a do nové sezóny se lépe přichystat! Být lepší, hladovější, cílevědomější a udělat maximum pro týmový a klubový úspěch!

Jednotlivce hodnotit nebudu a nechci, jako šatna jsme jeden tým a musíme jít společně za stejným cílem. Jednou se zápas povedl tomu, podruhé jinému. Věřím, že každý pro to udělal maximum možného i nemožného!

Za pár týdnů vstupujeme do nové sezóny, kádr zůstává pohromadě a navíc jsme ještě posílili o 3 mladé kluky. Ze Slavie ČB se u nás bude hlásit Luky Janák (2001) a Jindra Klíma (2004). Do tréninku se postupně zapojí, po složité zlomenině obou kostí v noze, Kryštof Šejvar (1995) – bývalý hráč Blatné. Navíc mi Lengy slíbil, že se zapojí ještě víc a bude chtít ještě hrát. Takže věřím, že do nové sezóny vstoupíme s širokým kádrem a posíleni o novou krev.