Někteří hráči by nejraději byli na tréninku pořád, usmívá se kouč mladších žáků Jan Pavlík

Úplně nový tým Mladších žáků sezony 2023/2024 se složil ze 2 klubů Planá a JFA + 2 hráči z Černého Dubu. Ze začátku jsme se poznávali všichni navzájem – hráči i trenér. Po pár tréninkách, přátelském utkání v Nových Hodějovicích, turnaji v Lomnici nad Lužnicí už jsme více věděli co od sebe všichni čekat.

Přátelské utkání v Nových Hodějovicích jsme vyhráli 5:3 a bylo to krásné přípravné utkání před ostrým startem sezony.

První ostrý zápas sezony nás čekal s týmem Kamenného Újezdu, který jsme ovládli výsledkem 4:2, tudíž hned na začátek výhra. Tým krásně nakopla.
Hned druhý den po prvním zápase sezony nás čekal turnaj v Lomnici nad Lužnicí. Tam jsme po penaltovém rozstřelu skončili na krásném 4. místě ze 6 týmů. I zde bylo vidět, jak si tým více sedá, komunikuje, bojuje, podporuje se a hlavně to nevzdává. Remíza nás čekala ve 3. kole s Hrdějovicemi. Prohra nás zastihla až v 10. kole v Sedleci s místním týmem na zápase, který byl odložen na nový termín. Někteří hráči si spravili chuť hned druhý den, kdy jsme měli domluvený zápas s ročníkem 2013 z JFA, pro které to byla první zkušenost s hraním 7+1. Přijelo 8 hráčů a udělali výsledek 12:1. Mohli jsme vidět krásnou kreativitu v myšlení, týmovost, vyzkoušení si hodně věcí. Měl jsem radost vidět děti jak hezky hrály a užívaly si hru. Někdy byly zápasy na podzim infarktové, ale naší bojovností jsme je dokázali otočit v náš prospěch a užili si radost z výhry.

Asi náš nejlepší zápas byl proti Roudnému. Tým všemi opěvován a vyzdvihován. Slovy klasika – krásný fotbal se všemi proměnnými. V poločase to bylo pro náš tým 2:0. Pak Roudné vyrovnalo na 2:2, následně 3:2 pro nás a hned vyrovnání na 3:3. Ale v poslední minutě se povedlo klukům krásně z rozehrávky dát gól. Kde to prostě kluci hezky vymysleli. Všichni slavili a byli moc šťastní.

Gól i asistenci si dal na podzim snad každý. Ukázalo se, že se dokážeme zastoupit i v bráně, když nám chybí naše brankářská jednička. A nejen v bráně.

Nakonec jsme obsadili 2.místo s 25 body (44:28)
10 zápasů z toho 8 výher, 1 remíza a 1 prohra.

Někteří hráči byli poctěni i nominací do okresního výběru.

Tréninky jsou super. To nadšení a natěšenost na trénink z některých přímo sálá. Kdyby mohli, byli by někteří na tréninku furt. Nezáleží na počasí, denní době či povrchu. Před tréninkem přinesou věci a po tréninku odnesou, i se zeptají: „Tréňo, nepotřebuješ pomoct?“ Musím vyzdvihnout přemýšlení, debatování, týmovost, vzájemnou podporu kluků. Udělala se skvělá parta, která má výborně nastavená pravidla a všichni je dodržují. Pokud někdo onemocní, podporují se na dálku nebo dokonce zranění přijedou tým na zápas podpořit.

Ani s docházkou nejsme pozadu. Skoro všichni mají 90 % účast na tréninkách!

Chtěl bych pochválit kapitána (Jáchym Novotný), kterého jsme na tento post vybrali a já mu dal přezdívku Haaland, když jsme se poprvé viděli na tréninku. Ujal se této role výborně. Odchází vždy jako poslední, stará se, má přehled, je poctivý, slušný.
Ale i ostatní hráči skvěle doplňují, pomáhají, přemýšlejí, chovají se příkladně a tímto tvoří tým.

Rodiče jsou super. A patří jim velký dík za to, co všechno dělají a obětují. Děkuji i všem kolegům a kamarádům. Všechno nás to spojuje v jednu velkou rodinu.

Čekají nás ještě přátelské zápasy a turnaje než naskočíme zpět, abychom se prali o umístění v tabulce. Plus do konce roku stihneme dokopnou.

Teď máme i nové super skvělé zázemí.

Cíl máme jasně daný a za tím si jdeme.

Toť ode mě vše. Těším se na společné životní zážitky. Fotbalu a sportu zdar. Děkuji za důvěru a příležitost.

PS: Vím co jsem slíbil. Takže do konce roku musím mít obarvenou hlavu. Holt co jsem řekl, platí.

Tréňa Honzis (Jan Pavlík)“