Ohlédnutí za sezónou – informační shrnutí a také plány do budoucna

Dobrý den, ahoj, rodiče, hráči, trenéři, kamarádi a přátelé fotbalu v Plané.

Většiny našich týmů už mají po konci sezóny, která si troufnu říci, je nejlepší a nejúspěšnější v 86leté historii klubu. Chci Vám tímto shrnout letošní rok a zároveň popsat plány do následující sezóny.

 

Věřte tomu, že když jsme v roce 2016/2017 přihlásili první tým mládeže do oficiálních soutěží, ani ve snu by nás nenapadlo, že po osmi sezonách budeme mít v dalším roce kompletně dokončenou strukturu mládeže a mít celkem 8 týmů dětí, které v další sezóně zasáhnou do bojů v dresu SK Planá. Mládež jsme obnovili po ani nevím kolika letech, kdy v klubu nebylo ani jedno dítě. Dneska máme kolem 140-150 dětí. Díky soustavné práci lidí ve vedení, díky trenérům a všem lidem, kteří zapojili ruku k dílu, nejdeme už pouze cestou kvantity, nýbrž kvality. Což v této sezóně dokazují i výsledky našich týmů v soutěžích na okresní úrovni. Tím, že okres ČB je fotbalově jeden z největších, ne-li největší v ČR, tak naše výsledky mají už nějakou váhu.

MUŽI

Áčko obsadilo v I.A třídě konečnou čtvrtou příčku a vybojovalo tak nejlepší umístění v historii klubu! Vytoužená bedna nám utekla o jednu výhru. Kromě tří utkání, které jsme letos odehráli doma, jsme vlastně celou sezónu kvůli rekontstrukci hřiště odehráli venku. Chtěl bych poděkovat Kameňáku a Boršovu, za to, že nám poskytli druhý fotbalový domov a mohli jsme sezónu odehrát na jejich hřištích. Od léta už budeme hrát vše doma a moc se na to těšíme!

VÝSLEDKY MLÁDEŽE

Pokud to vezmeme od nejmenších, v kategorii předpřípravek máme přibližně kolem 25 dětí, kdy polovina z nich už objíždí přípravné turnaje v rámci miniligy okresu, kde hrajeme a dokonce vyhráváme s týmy jako je Dynamo, SKP a JFA, což je pro nás skvělým měřítkem. 

V kategorii mladší přípravky jsme letos byli velmi úspěšní, kdy tým ročníku 2015 a 2016 vyhrál svou skupinu bez jediné porážky, pouze se třemi remízami, a 22. června se zúčastní turnaje o přeborníka okresu ČB a tam bude bojovat o prvenství z celkových 35 týmů.

Tým starší přípravky je na tom v letošní sezóně prakticky stejně, v letošní sezóně vyhrál svoji skupinu, z 20 utkání pouze jedenkrát remizoval, 19x vyhrál s impozantním skóre 260:76. Taktéž tým starší přípravky bude hrát finálový turnaj o přeborníka okresu ČB, turnaj bude 23. června.

Mladší žáci, které jsme díky ochotě několika lidí a rodičů dokázali spojit s kluky z JFA a Černého Dubu, do konce soutěže budou bojovat o umístění na druhém místě, které by jim zaručilo poprat se o celkové třetí místo v okrese ČB. Tým složen z kluků ze třech týmů utvořil skvělou partu a kolikrát mi přišlo, jako kdyby spolu hráli pohromadě už několik let.

Starší žáci zcela jasně dominovali svojí skupině, kterou vyhráli s jednou remízou a jednou porážkou. Nyní již mají za sebou úspěšné semifinále s Hlubokou, kde obě utkání vyhráli a postoupili do finálového dvojutkání o přeborníka okresu ČB. Obě utkání se Včelnou byla napínavá, nakonec ve dvojutkání byli úspěšnější žáci Včelné o jediný gól! I  tak je druhé místo parádním výsledkem.

Tým dorostu, který loni absolvoval první sezónu, je letos už výrazně lepším týmem, kdy stále bojujeme o umístění těsně pod bednou. Navíc tuto kategorii hrajeme s výrazně mladšími hráči než naši soupeři a tak věřím, že letošní výsledky jsou velkým příslibem do nové sezóny, protože zcela jistě budeme bojovat o příčky nejvyšší.

Věřte, že tyto výsledky nám dělají obrovskou radost, když si vezmeme počet utkání, které jsme v této sezóně odehráli, tak z 96 utkání mládeže jsme 75x vyhráli a pouze 9x odešli poraženi. Což nám dává určitý závazek do dalších sezón a zejména do další práce! Je to pro nás skutečně radost, když si uvědomíme, že tři z pěti týmů vyhráli své soutěže a bojují o přeborníky okresu!!

MLÁDEŽ V PŘÍŠTÍ SEZÓNĚ

V nové sezóně budeme mít tedy celkem 8 týmů dětí. 

  • Ročníky 2018, 2019 budou hrát turnaje miniligy 3+1 a 3+0.
  • Do mladší přípravky se posouvá ročník 2017, kdy společně s ročníkem 2016 budou hrát okresní soutěže, vzhledem k celkovému počtu dětí v této kategorii utvoříme dva týmy.
  • Z mladší přípravky přechází ročník 2015 k dětem ročníku 2014, tento tým bude hrát v kategorii starších přípravek okresní soutěž.
  • Do mladších žáků přechází ročník 2013, který s ročníkem 2012 bude hrát soutěž mladších žáků.
  • Ročník 2011 bude přecházet do starších žáků k ročníku 2010.
  • Ze žáků přechází do dorostu ročník 2009, který společně s ročníkem 2008 bude primárně hrát přihlášenou soutěž mladšího dorostu v kraji. Toto je nově zřízená kategorie, aby hráči ročníku 2009 nemuseli hrát jednu soutěž s ročníkem až 2006, tak jsme tuto soutěž přihlásili a věříme, že je to dobrý krok.
  • Poslední mládežnickou kategorií je čtyřročníkový dorost v okrese ČB, kde budou hrát společně ročníky 2009, 2008, 2007 a 2006.
  • Vrchol naší sportovní pyramidy je v kategorii mužů. Ti pokořili rekordní hranici získaných bodů a i u nich se jedná o nejlepší a nejúspěšnější sezónu v historii klubu. Čekají je poslední dvě utkání a stále je ve hře možnost dostat se na třetí místo v druhé nejvyšší krajské soutěži mužů, tedy I.A.

DOKOPNÁ A START PŘÍPRAVY NA NOVOU SEZÓNU

Vzhledem k tomu, že nám letošní sezóna končí opravdu pozdě kvůli finálovým turnajům, tak dokopnou pro všechny kategorie jsme nuceni udělat až v den vysvědčení, tedy v pátek 28. června. Vím, že už mnoho z Vás po vysvědčení někam jede, ale bohužel dřívější termín nenajdeme. Doufám, že se na nás nebude nikdo zlobit a že to každý pochopí.

Tréninky na novou sezónu ve všech kategoriích začnou pondělkem 29. července. Soustředění mládeže jsme pro toto léto zrušili a na tradici navážeme až v příštím roce. Je to z důvodu, že v pátek 2. srpna nás čeká velká sláva, budeme slavnostně otevírat náš sportovní areál. V plánu je skoro celodenní program, start bude přibližně od oběda. Chtěli bychom sehrát utkání všech kategorií s našimi spřátelenými kluby, které nám pomohly v době, kdy jsme neměli vlastní hřiště pro utkání žáků, dorostu a mužů. Nicméně zatím je to stále v řešení, jistotou je, že mezi 17:00 a 18:00 dojde ke slavnostnímu ceremoniálu a v 18:00 budou hrát naši muži proti legendám Sparty Praha. Po tomto utkání bude zahájen kulturní program, budete se moct těšit na vystoupení zpěváků či kapel. Tímto Vás již nyní srdečně zveme.

Po této slávě se najede na klasický tréninkový program – dvou až tří tréninků v týdnu a na konci srpna budou startovat soutěže jednotlivých kategorií. To vše už ale budete komunikovat s trenéry příslušných kategorií.

CÍLE SK PLANÁ

Mám radost z toho, jakým způsobem jsme se rozrostli, a proto jsem zvolil formu tohoto newsletteru, aby každý zájemce mohl získat plné povědomí o fungování našeho klubu. Stále nás beru jako rodinný klub, protože 90 % lidí a dětí stále osobně znám, a tak k tomu budeme nadále přistupovat. Ale máme i určité závazky, areál, který se nám po sedmileté práci podařilo vybudovat, nás předurčuje k tomu, abychom byli úspěšným a silným klubem! Jako představitelé klubu se Vám snažíme poskytnout ty nejlepší možné tréninkové podmínky, snažíme se mít kvalitní materiální vybavení, abychom co nejlépe reprezentovali náš klub, nejen po té stránce fotbalové, ale abychom u nás v klubu měli a vychovávali mladé slušné lidi. A my dospělí, ať už trenéři, tak rodiče, bychom jim měli jít příkladem.

Poděkování patří všem, nechci nikoho vyjmenovávat, protože bych určitě na někoho zapomněl! Ale jedná se zejména o trenéry a rodiče, kteří se jakkoliv snaží pomoci během tréninků a zápasů, patří i rodičům, kteří fandí a podporují, díky patří také hráčkám a hráčům za vzornou reprezentaci klubu. Dále pak fanouškům, sponzorům, partnerům, kteří nás podporují různými formami. 

Jsme rádi, že jste si vybrali náš klub, věřím, že i Vy jste rádi u nás! Musí nás spojovat vzájemná úcta, respekt, tolerance a když budeme držet jako celý klub, já říkám rodina, pohromadě, čekají nás ještě lepší zítřky.

Díky moc 

Za výkonný výbor a vedení fotbalového klubu SK Planá

Jan Pintér