Velká posila. Do Plané míří Jiří Kladrubský! Hraní mi prostě chybělo, říká

(foto: Michal Bártík, dynamocb.cz)

Osmatřicetiletý Jiří Kladrubský si zahraje v příští sezóně za Modrý balet! Bývalý hráč Dynama, Sparty či Slovanu Bratislava, který naskočil i za národní tým, už vyhlíží začátek přípravy.

Zahrát si za Planou, to je vrchol kariéry. Vnímáš to tak?

Moc se na to těším! Naposledy jsem hrál na podzim za béčko Dynama. Pak jsme měli s Dynamem dost svých starostí, kdy jsme bojovali o záchranu. Ale komunikovali jsme s Pítrsem s tím, že mi to hraní prostě chybí. Chybí mi fotbal a adrenalin na hřišti.

Jak se Tvůj přestup do Plané urodil? 

Už před nějakými šesti sedmi lety jsem mluvil o tom, že jednou si za Planou zahraju. Slíbil jsem to. Mám v Planý hodně kamarádů a jinam jsem nechtěl. Záleželo tak na Plané, na trenérovi, jestli on bude mít zájem (úsměv). Měl jsem ještě jednu podmínku, že musí postavit nový areál a pak hned přijdu. Plním to, co jsem slíbil.

Na jakém postu se vidíš?

To je spíš otázka na trenéra. Ale asi už na stoperu. Půl roku jsem nic nedělal, potřebuju se dostat zpátky do formy. Ale třeba se mnou má trenér jiné plány, uvidíme, to se dozvím během přípravy. Pomůžu tam, kde budu moct, na kterýkoliv post mě trenér postaví, budu se snažit odvést maximum.

Na co se do Plané těšíš?

Na kluky jsem se jezdil koukat, když jsem měl čas. Těším se na kamarády, že si s nimi po letech zase zahraju a zatrénuju. A dneska už to můžu říct – že si zajdeme na pivo (úsměv). Těším se na partu, jak na kluky, se kterými jsem hrál v Dynamu, tak na nové kluky, všechno mi do sebe zapadá.

Co čekáš od I.A třídy?

Nevím. Když jdu občas hrát nějaké exhibice za Real Top Praha nebo starou gardu Sparty, tak hrajeme proti těmto soutěžím. Ale zatím si to nedovedu představit, uvidíme při mistrákách.

Trenérem Ti bude kamarád Honza Pintér. Představ si situaci, kdy tě o půlce vystřídá. Jak budeš reagovat?

Nijak, budu to respektovat, stejně jako všechna rozhodnutí, která udělá! Tak to v sobě mám a měl jsem to tak vždycky. Na hřišti a v kabině je to trenér, potom zase můžem bejt kámoši. Kecat mu do toho nechci a dělat to nebudu.

Koho z týmu ještě dobře znáš?

Abych teď na někoho nezapomněl… Oba Pítrsové, Jula, Lengy, Svoby, Honza Nováček a další. A ty které neznám, rád poznám. Těším se zkrátka na tu kabinu, na zápasy. Parta je v Plané myslím skvělá a doufám, že do ní dobře zapadnu.

Za Slavii ČB chodí hrát Ivo Táborský. Už jste stihli probrat, že vás čekají vzájemné souboje?

Tam už je snad celý realizák z Dynama. Oba maséři, trénuje je náš kustod Prochy, teď  tam půjde i Patrik Macej. Už jsem jim říkal, že když bude Planá hrát se Slavií, tak je nepustím, jen sebe! To je samozřejmě sranda, ale jo, může to bejt zajímavý se potkat na hřišti, ale hrotit to asi moc nebudeme.

Máš to postavené tak, že pokud Ti to pracovní povinnosti dovolí, tak budeš na treninkách i zápasech?

Samozřejmě. Už jsem o tom mluvil i s trenérem, že když mi to čas dovolí, tak se budu snažit chodit jak na tréninky, tak zápasy. Měli bychom hrát pátky večer, to bych domácí zápasy stoprocentně stíhal. A trénovat potřebuju jako prase drbání! (úsměv)