Zahráli jsme si proti Lafatovi a spol.! Parádní příprava s Olešníkem přinesla devět gólů

K prvnímu přípravnému zápasu před novou sezónou jsme si pozvali úspěšného účastníka krajského přeboru, Olešník. Zápas se hrál na 3×30 minut.

Hned v první minutě se ujali hosté vedení a přítomní fandové si asi říkali, kolik jich Modrý balet dneska asi dostane… Jenomže už zanedlouho jsme srovnali díky Petrovi Pajerskému, který využil dobrého napadání a únik proti brankáři zakončil přesně. A v první netradičně třetině jsme se ujali vedení, po krásné akci se prosadila nová posila, Lukáš Janák. Hosté odpověděli Tóthem a bylo to 2:2 a po třiceti minutách přišla první přestávečka.

V pokračování zápasu Olešník využil zmatků v naší obraně – 2:3. Pak přišla řada zase na nás, Peťa Šteyer, jak je jeho dobrým zvykem, pláchnul obráncům a Lukáš Pešek už měl po jeho nahrávce lehkou práci.

Přetahovaná pokračovala i v poslední třetině, šli jsme totiž do vedení, Kořínek vyslal do nájezdu Šteyera – 4:3. Poslední dvě slova ale měli nakonec hosté – nejprve proměnili penaltu a dvě minutky před koncem po centru ze strany stanovil Olešník konečné skóre na 4:5 z našeho pohledu.

Utkání odřídila trojice mladých rozhodčích z okresu, hlavním byl Marek Janíček, který neoslavil ještě ani patnáctiny! „Odpískal to jako největší borec,“ chválil plánský kouč po utkání.

Jan Pintér (trenér SK Planá): „Super zápas. Hodnotím to velmi pozitivně. Byla tam spousta pozitivních věcí, na druhou stranu nám těžký soupeř odkryl nějaké naše slabiny. Jen škoda, že jsme to nedotáhli alespoň do remízy, měli jsme příležitosti i na více branek, ostatně to ale i soupeř. Olešník byl silnější na míči, měl územní převahu, my zase byli nebezpeční z brejkových situací. Hrálo se před krásnou diváckou kulisou, přišly se podívat dvě stovky fandů. Bylo perfektní, že celých 90 minut proti nám odehrál Lafi. Je pořád neuvěřitelný! O několik tříd vyčníval nade všemi, klobouk dolů, velikej respekt! Na posledních patnáct minut šel do brány dorostenec Honza Homolka, byl to jeho debut v mužích, pro nás výborná zpráva, že už můžeme zapojovat dorostence do zápasu chlapů. Svým výkonem rozhodně nezklamal.“

Roman Chlumecký (trenér FK Olešník): „Přátelské utkání v Plané se hrálo před velmi slušnou diváckou kulisou. Netradičně 3×30 , ale mělo to své důvody a jsem rád, že na to domácí přistoupili. Máme v kádru nové hráče a nějaké na zkoušku a ty potřebují také prostor se ukázat. Vedli jsme, ale během pěti minut to domácí otočili po akcích jako přes kopírák. Další průběh zápasu byl jak na houpačce a skóre se přelévalo na obě strany. Dle mého to bylo prostřídáním a ne všichni hráli na svých postech a ne každý je ještě ve formě. Je třeba makat dál a hlavně co si řekneme při přípravě je třeba plnit na hřišti. Věřím tomu, že od každého z nás to bude v generálce se Zlatou Korunou už znát a naladíme formu na první mistrák s nováčkem soutěže.“