#
8
Post
Útočník
Aktuální tým
SK Planá

Bývalé kluby: SK Dynamo České Budějovice, AC Sparta Praha, FK Teplice, SK Jankov

Začínal v Lokomotivě České Budějovice. Je odchovanec českobudějovického SK Dynamo, za něž odehrál ve třech prvoligových sezónách 56 zápasů. V jedenadvaceti letech přestoupil za 15 milionů Kč do Sparty Praha. Odtud po roce a půl přestoupil do Teplic.

Šest a půl sezóny odehrál v ruské 1. a 2. lize. V lednu 2004 zamířil na zahraniční angažmá do ruského klubu Saturn Ramenskoje. V Saturnu však téměř nehrál a proto po roce využil nabídky na hostování v druholigovém týmu FK Kubáň Krasnodar, kde byl tehdy trenér Jozef Chovanec. Později se hostování změnilo ve stálé angažmá. V sezóně 2008 se v dresu Kubáně Krasnodar radoval z návratu do nejvyšší soutěže a navíc byl vyhlášen nejlepším obráncem ruské 2. ligy. V ruské Premier Lize dále hrál za FK Rostov. V srpnu 2010 se vrátil do SK Dynamo České Budějovice kde ukončil profesionální kariéru.

 

Roman Lengyel prošel několika mládežnickými reprezentacemi České republiky, nastoupil za českou reprezentaci do 18 let (4 zápasy, 3 remízy, 1 prohra, 0 vstřelených gólů), do 20 let (1 zápas, 1 výhra, 0 vstřelených gólů) a do 21 let (24 zápasů, 13 výher, 4 remízy, 7 proher, 0 vstřelených gólů). V roce 1998 odehrál tři utkání za český reprezentační B-výběr na turnaji v čínské Šanghaji. Postupně hrál proti TSV 1860 München (výhra 1:0), Ramplas Juniors (prohra 1:2) a FC Šanghaj (výhra 3:0).