Hodnocení sezóny st. žáků: Po podzimu na prvním místě!

„Letošní sezónu 2023/2024 jsme na podzim začali jak nejlépe to jen šlo. Až na jednu nešťastnou remízu v Nové Vsi jsme všechna utkání vyhráli, takže s průběhem podzimu u nás panuje spokojenost. Naši hráči se v průběhu podzimu neustále zlepšovali, poctivě trénovali, někteří si i přidávali nad rámec tréninkového procesu a výsledky se dostavily. Za to patří klukům velký dík. Vytvořila se dobrá parta, kde si kluci a holky dokážou fandit i když zrovna nehrají. Vždy mám velkou radost, když vidím zraněného nebo nemocného hráče, jak přijde fandit kamarádům. Tak to má být ve zdravém kolektivu.

Nyní ke statistikám. V konečné podzimní tabulce jsme skončili první s náskokem 4 bodů na druhý Srubec. Je zajímavé, že v tabulce domácích utkání jsme až druzí za Srubcem, který má lepší skóre z domácích utkání. V tabulce venkovních utkání jsme i přes remízu v N. Vsi první společně s K. Újezdem, ale lepším skóre. Nyní máme tedy celkově 28 bodů, při skóre 79:7. Na dobrém výsledku se podílel celý kolektiv, každý gól je výsledkem práce celého kolektivu. Přesto bych jen vypíchnul několik zajímavých čísel. Nejlepším naším střelcem je Martin Lavička s 22 góly, jinak celkově třetím nejlepším střelcem celé soutěže. Za ním jsou seřazeni M. Filištein – 14, J. Molnár – 8, J. Pileček – 7, M. Jana – 6. To jsou tedy ti nejlepší, ale činili se i ostatní, třeba takový Pepa „sucháč‘‘ Brom při menším hracím čase dokázal vstřelit 4 branky. Po jedné či dvou brankách mají další naši hráči.

Nyní nás čeká ještě pár tréninků, závěrečná besídka 15. 12. a poté zimní pauza k nabrání nových sil, nedej Bože kilogramů. Skutečné síly začneme nabírat koncem ledna, včas se termín dozvíme. Vzhledem k novému hřišti s osvětlením a při dobrém počasí se bude příprava odvíjet hlavně venku v koordinaci s dalšími družstvy SK.

Všem přejeme hezký závěr roku, zdrav, štěstí a hlavně klid.“

Luboš