Starší žáci se umístili ve své skupině OP na čtvrté příčce

SK Planá – starší žáci – okresní přebor sk. A – 2022/23

4. místo

18 zápasů – 9 výher, 2 remízy, 7 porážek, 55:73, 29 bodů (doma 13 bodů, venku 16 bodů)

Nejlepší střelec týmu v sezóně: Martin Lávička, Josef Pileček (oba 12 gólů)

Tým se tak probojoval do tzv. stříbrné nadstavby, kde se utkaly celky ze 3. a 4. míst obou skupin OP. Tato nadstavba byla nad síly plánského týmu, který prohrál své čtyři zápasy.

Trenéři: Lubomír Pintér, Josef Linhart

Trenérské hodnocení:

„Vážení sportovní přátelé, chtěl bych vás v krátkosti seznámit s průběhem a výsledky našeho mužstva.

Na začátku sezóny jsme absolvovali soustředění v domácích podmínkách, jehož se zúčastnila většina našich hráčů, i když absencí bylo více než jsem čekal. Je to škoda, protože hlavně na soustředění je velký prostor pro zdokonalování fotbalových dovedností a fyzických předpokladů pro fotbal. Sezóna samotná začala neslaně, nemastně. V dalším průběhu začalo docházet k velkému doplňování kádru, až jsme začali mít trochu problémy, kdo bude a nebude hrát. To jsou ale problémy příjemné. Na druhou stranu ale oznámit hráči, že se nevejde do sestavy a nebude hrát, není pro žádného trenéra nic příjemného. Jak se nám začal rozrůstat kádr a zvýšila se konkurence, zákonitě došlo i ke zlepšení hráčů. Někteří se stali skutečnými oporami. Bylo už vidět, kteří hráči se fotbalu věnují delší dobu. Je ale dobře, že nově příchozí hráči ihned do kolektivu zapadli. Mám radost, když vidím kluky na hřišti i mimo tréninkový proces. Kluci z města kolem Matese Filišteina jsou na hřišti snad každý den, přestože dojíždějí MHD, nebo na kolech. I to má velký vliv na jejich zlepšení.

Po určité době nezdarů začaly přicházet i úspěchy. Přestože několik kluků začalo pomáhat v dorostu, pořád hráli hlavně v žácích a starty v dorostu byly na nich znát. Po zimním soustředění, kde už byla účast podstatně lepší, jsme šli do jarní části s cílem dostat se do první čtyřky. To se nám díky velmi dobrým výkonům na jaře skutečně podařilo. Naši kluci tedy hráli skupinu o umístění, která nám sice výsledkově nevyšla, ale herní posun byl zcela evidentní. Nakonec jsme o konečnou pozici hráli s Lišovem. V tom zápase, zejména v Lišově, naši kluci prokázali, že soupeře výkonnostně dohnali, a že dokážou potrápit soupeře, kteří nás na podzim přehrávali velkým rozdílem. Konec dobrý, všechno dobré. Je ale důležité si zapamatovat, co vedlo ke zlepšení dovedností. Pracovitost, vůle, obětavost, poctivý trénink. Jen tak se opět posuneme dále. Chtěl bych všem poděkovat za tu pěknou práci kterou tady odvedli. Budou nám v příští sezóně chybět kluci, kteří přecházejí do dorostu. Jim patří velký dík, stali se skutečnými vůdci mužstva. No, a je na ostatních, aby je nahradili. Mají to ve svých rukách. A jestli budou v přístupu poctiví, tak jsem přesvědčen, že nám vyroste v Planý další dobrá generace hráčů. Ještě jednou děkuji všem, kteří tu s námi sdíleli týdny a týdny nikdy nekončící práce.

Hezké léto, trenéři Pepa a Luboš.“